Sari la conținut
Forum Roportal
angry_angel

Dreptul de a avea copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pun aceasta problema deoarece consider ca anumite persoane ar trebui sa fie limitate,dpv legal, in a procreea, pe criterii de competenta in cea mai grea sarcina a fiintelor.

spun asta..deoarece exista copii de care parintii nu au grija,abuzeaza si chiar omoara.de multe ori...gasim la colt de strada cate un copil abandonat si spunem ''vai saracul''....eu spun: vai,ce tara incompetenta am,plina de falsa moralitate,plina de false drepturi ale omului,si plina de demagogie infantila...dupa acesti oameni doctorul e sadic fiindca taie piciorul bolnav.

intrebarea mea e: se cuvine o lege care sa impuna unei familii cu venit minim pe economie si 7 copii limitarea dreptului de al face si pe urmatorul????

un parinte alcoolic,drogat,cu antecedente de violente extrem de periculoase....are dreptul de a face copii???

eu consider ca nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarea mea e: se cuvine o lege care sa impuna unei familii cu venit minim pe economie si 7 copii limitarea dreptului de al face si pe urmatorul????

un parinte alcoolic,drogat,cu antecedente de violente extrem de periculoase....are dreptul de a face copii???

eu consider ca nu

super topic :good: ...pacat ca o sa comentam aiurea..oricum nu ne baga autoritatile in seama.

sunt o gramada de doamne care fac bebei in primul rand pt acea indemnizatie de 800 ron..care oricum nu ajung pt cresterea unui copil.

 

n-am sa inteleg in veci cum femeile (de la tara in special) ..au 2-3 copii si tot continua sa faca...de ce nu se subventioneaza de la stat fertilizare.. pt totdeauna... (sa vezi ce suturi o sa imi iau dupa afirmatia asta...stiu ca nu suntem animale :) )

 

cat despre parintii alcoolici si drogati...nu stiu ce sa zic...sunt multe cazuri in care copiii proveniti din astfel de familii sunt f isteti si sanatosi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cat despre parintii alcoolici si drogati...nu stiu ce sa zic...sunt multe cazuri in care copiii proveniti din astfel de familii sunt f isteti si sanatosi.

Dar din pacate acele cazuri "multe" sunt raritati...De ce nu incepi sa devii alcoolica(Doamne fereste)ca copilul tau sa devina istet? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cat despre parintii alcoolici si drogati...nu stiu ce sa zic...sunt multe cazuri in care copiii proveniti din astfel de familii sunt f isteti si sanatosi.

nu spun ca genetic sunt probleme....eu am avut un tata de genul asta....de fapt ''nu am avut''...l-am vazut de cateva ori in viata,nu am primit nimic de la el...decat poate un prost exemplu....iar faptul ca nu am ajuns pe strada,in orfelinat sau un ratat...astea se datoreaza mamei mele si strabunicilor...fara ei sunt sigur ca acum nu mai tastam aceste cuvinte...eram mort sau intr-un canal.

dar sora mea vitrega[facuta de scumpul meu tatic dupa divortul mamei]...ea nu a fost asa norocoasa....asa ca stiu de ce am motive sa militez pt limitarea dreptului la procreere al acestor fiinte

PS.merci mirelutza :good:

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu incepi sa devii alcoolica(Doamne fereste)ca copilul tau sa devina istet? :)

Tatal meu este alcoolic si cred ca nu-s dezaxata ;)

 

eu am avut un tata de genul asta....de fapt ''nu am avut''...l-am vazut de cateva ori in viata,nu am primit nimic de la el...decat poate un prost exemplu....iar faptul ca nu am ajuns pe strada,in orfelinat sau un ratat...astea se datoreaza mamei mele si strabunicilor

:good: ...probabil ca dorinta mamei tale de a merge mai departe te-a motivat si pe tine.

 

Probabil ca exista vreo gena care ne fac sa cadem usor in pacat :P ... cred ca dreptul de a fi mama ar trebui ridicat femeilor alcoolice sau celor consumatoare de droguri....aaaa.....imi zicea sotul ca a vazut zilele trecute o domsoara insarcinata care isi facea traseul la centurica :o: ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea mea e: se cuvine o lege care sa impuna unei familii cu venit minim pe economie si 7 copii limitarea dreptului de al face si pe urmatorul????

un parinte alcoolic,drogat,cu antecedente de violente extrem de periculoase....are dreptul de a face copii???

 

1. Da.

2. Nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarea mea e: se cuvine o lege care sa impuna unei familii cu venit minim pe economie si 7 copii limitarea dreptului de al face si pe urmatorul????

un parinte alcoolic,drogat,cu antecedente de violente extrem de periculoase....are dreptul de a face copii???

 

1. Da.

2. Nu.

:)..foarte la subiect, da nu ne zici nimic in plus? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarea mea e: se cuvine o lege care sa impuna unei familii cu venit minim pe economie si 7 copii limitarea dreptului de al face si pe urmatorul????

un parinte alcoolic,drogat,cu antecedente de violente extrem de periculoase....are dreptul de a face copii???

 

1. Da.

2. Nu.

la a 2 a de ce nu?

PS.genele predispun...nu impun cuiva asa ceva...tine de autoeducatie

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×