Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Scenele fierbinti de pe marile ecrane

Evaluează acest topic

Cea mai fierbinte scena  

26 membri au votat

  1. 1. Cea mai fierbinte scena

    • Meg Ryan si Billy Crystal - Cand Harry a intalnit-o pe Sally
      7
    • Ingrid Bergman si Humphrey Bogart - Casablanca
      4
    • Patrick Swayze si Jennifer Grey - Dans Murdar
      12
    • Patrick Swayze si Demi Moore - Fantoma
      6
    • Richard Gere si Julia Roberts - Frumusica
      11


Postări Recomandate

Top al celor mai sexy scene din toate filmele ce au aparut pana in prezent in cinematografe:

 

Primul loc a fost ocupat de cuplul Meg Ryan si Billy Crystal, din filmul „Cand Harry a intalnit-o pe Sally“. Se refera bineinteles la celebra scena in care Meg mimeaza orgasmul.

Locul doi este ocupat de Ingrid Bergman si Humphrey Bogart care, in „Casablanca“, au facut sa se abureasca geamurile salilor de cinema in care a rulat filmul.

„Dans Murdar“ este unul dintre filmele care, in opinia acelorasi cercetatori, emana multa energie sexuala. Patricca Swayze si Jennifer Grey nu au topit numai podelele cu dansul lor senzual, ci si inimile celor care au vizionat pelicula. Acest film a fost decretat cel in care exista cea mai buna comunicare tactila si

cel mai sexy limbaj corporal.

Tot Patricca Swayze a facut o pereche buna cu actrita Demi Moore in filmul „Fantoma“. Chiar daca intre cei doi actori care interpretau rolurile principale sa-a „interpus“ Whoopi Goldberg.

Richard Gere si Julia Roberts ocupa locul cinci in top pentru rolurile interpretate in pelicula „Frumusica“. Chiar daca unii spun ca nu ar fi prea potriviti in viata de zi cu zi, britanicii sustin ca ar avea impreuna o viata sexuala mai mult decat buna.

Desi Sandra Bullocca si Hugh Grant sunt extrem de apreciati in lumea filmului, se pare ca nu sunt foarte compatibili ca indragostiti. Nici macar pe marele ecran, in „Dragoste cu preaviz“.

Daca unii stau foarte bine la capitolul energie sexuala, altii stau extrem de prost. Cea mai neinspirata alegere este alaturarea lui Leonardo DiCaprio cu caate Winslet. Cei doi, care au jucat in „Titanic“, au fost categorisiti drept cel mai nepotrivit cuplu. Ba chiar sa-a spus ca „emana senzualitatea unui picior de masa“.

 

Sursa: Ziarul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi sa-a parut destul de rautacioasa remarca la adresa protagonistilor din "Titanic"... daca nu ar fi fost o pereche reusita in film (aici includ si energia sexuala), nu cred ca pelicula ar fi avut atata succes... la o adica, oamenii nu au vizionat filmul pentru a afla povestea vaporului pe care o stim cu totii... plus ca si ei au aburit geamurile masinii si nu numai... :cry: ::cry::

Cea mai reusita pereche este reprezentata de Julia Roberts si Richard Gere din "Frumusica"... :)

 

[Edit] Am votat si yo... :cry: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu mi sa-a parut chiar asa rau. A existat totusi o atractie intre ei.

 

Am facut un chestionar sa votati care credeti ca a fost cea mai reusita scena (le-am pus doar pe cele 5).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bill Medley & Jennifer Warnes - (I've Had) The Time Of My Life... cand aud melodia asta imi apare in fata imaginea dansului dintre Patricca Swayze si Jennifer Grey! A fost destul de greu sa votez unul dintre cele 5 cupluri... dar in final Meg Ryan si Billy Crystal au iesit castigatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scena cu Meg Ryan e fumata demult , si sincer nu mi-a placut niciodata . Ba mai mult, nici nu mi sa-a parut ca e ceva atat de important incat sa ramana in istoria cinematografiei... Dupa parerea mea, cea mai "fierbinte" scena ramane cea din BASIC INSTINCT, cu saron Stone si Michael Douglas ... acolo intr-adevar se emana energie sexuala :dee

Si da, DIRTY DANCING a fost un film foarte reusit, chiar daca nu mi se pare potrivita asocierea cu scene "fierbinti" ...

Va mai aduceti aminte scene HOT si in alte filme?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Original Sin" cu Antonio Banderas si Angelina Jolie.. nu e decat o astfel de secventa, dar face cat 10... :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×