Sari la conținut
Forum Roportal
Athena

Clasa de Energie A sau B ?

Postări Recomandate

:focus: Cine este in masura sa m-a lamureasca care este diferenta intre un frigider, de exemplu, cu clasa de energie A , si unul cu B. Stiu ca la B este consumul mai mare , dar vroiam sa stiu cu cat este mai mult. Si daca se merita sa cumperi un frigider cu clasa B, care este mai ieftin , in detrimentul unuia care are clasa A , dar este mai scump ( e vorba de 2-3 milioane lei vechi. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei o combina care sa aiba si frigider si congelator te sfatuiesc sa iti iei neaparat una cu 2 compresoare! Consuma poate putin mai mult, dar daca va crapa unul, cel putin celalalt merge si, mai ales, compresorul de la congelator nu este tot timpul in functiune atat pt. frigider cat si pt. congelator (unde daca a ajuns la o anumita temperatura poate lua o binemeritata pauza). Spun asta din propria si neplacuta experienta cu un Siemens care arata bine, dar "sucks" tare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful: Cine este in masura sa m-a lamureasca care este diferenta intre un frigider, de exemplu, cu clasa de energie A , si unul cu B. Stiu ca la B este consumul mai mare , dar vroiam sa stiu cu cat este mai mult. Si daca se merita sa cumperi un frigider cu clasa B, care este mai ieftin , in detrimentul unuia care are clasa A , dar este mai scump ( e vorba de 2-3 milioane lei vechi. :spiteful:

 

 

daca tii cont ca un frigider functioneaza, in medie, 10 ani e mai convenabil sa cumperi frigiderul clasa A. suma de 2-3 milioane de lei vechi va fi amortizata cu varf si indesat!!!

stii vorba aia>"sunt prea sarac ca sa-mi cumpar lucruri ieftine".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×