Sari la conținut
Forum Roportal
-cAtA- AND tEam

RDS cable Link; fibra optica ...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti voi de RDS ! ??

Aveti probleme cu noile modemuri de la RDS (cele care nu mai au aspect de calorifer) ??

Are careva de acilea Fibra Optica ?? cum ati reusit ?

 

Parerea mea este ca RDS-ul este o firma care ar trebui inchisa ... eu personal am asteptat 3 luni si ceva dupa semnarea contractului (in care scria maxim 1 luna) sa primesc Internet ... am un abonament de 150$ fara TVA si netul pentru bani pe care-i dau merge infect ... acum vreau sa-mi trag fibra optica la un abonament de 300$ fara TVA . Au zis ca nu trag fibra optica decat la firme ... sa facut rost de firma au zis ca nu trag la retele .... de curand au zis ca nu mai trag fibra optica decat la scarile care nu-sa cablate deja de ei ... am gasit si o scara dasta acum astept dar nu cred ca voi rezolva ceva ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil nu erau cei care e ocupau de instalari in zona ta (in cartierul tau) sau mai mult ca probabil nu ai raspuns la telefon in momentul cand au incercat sa faca planificarile , iar din moment ce nu ai raspuns te-au amanat presupun pentru mai tarziu ...

Iar fibra .... doar nu vrei sa ti-o urce la et4 :tease: trag si ei unde au acces ai mai vazut la cineva fo la et4 ? la spaiile mai joase ....eventual un utp tras din fo si urcat mai sus daca stai la inaltime.La mine a fost oca instalarea

Alte nelamuriri?

Editat de Bllizzard

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce parare sa aveam despre RDS ca mere de kkat sunt niste ratati :P cade netu din jumate in jumate de ora :pardon: firewall este dezactivat si antivirus nu am :doh:

Editat de Passu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parare sa aveam despre RDS ca mere de kkat sunt niste ratati :P cade netu din jumate in jumate de ora :pardon: firewall este dezactivat si antivirus nu am :doh:

 

 

muta-te si tu intr-o zona unde merge internetul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil nu erau cei care e ocupau de instalari in zona ta (in cartierul tau) sau mai mult ca probabil nu ai raspuns la telefon in momentul cand au incercat sa faca planificarile , iar din moment ce nu ai raspuns te-au amanat presupun pentru mai tarziu ...

Iar fibra .... doar nu vrei sa ti-o urce la et4 :cheer: trag si ei unde au acces ai mai vazut la cineva fo la et4 ? la spaiile mai joase ....eventual un utp tras din fo si urcat mai sus daca stai la inaltime.La mine a fost oca instalarea

Alte nelamuriri?

Eu stau la et 4 si am fibra optica si incredibil de atunci niciodata nu mi-a mai cazut netu :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut UPC 20 Mbits si am trecut la RDS fiberlink, nu suporta termene de comparatie torentele merg cu MEGA la UPC aveam upload 200 KB faceam ratie in ani lumina la RDS fac ratie in timp ce trag.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva de pe aici ca RDS-ul este cel mai mare provider din tara si ca toate firmele astea gen iLink, C-zone etc de prin bucuresti de exemplu cumpara net de la ei....problema e de infrastructura...in zone unde firmele astea mai mici acaparate de RDS unde infrastructura era buna merge netul de rupe....e adevarat ca ce dau ei direct e cam de 2 bani....da nah....ii cam doare la posterior de asta......plus ca in bucuresti oferta de internet e mare...nu vrei direct RDS treci la retea de cartier ca sigur gasesti pe cineva in zona.....pentru provincie nu prea am vazut in orase mai mici RDS direct de ex in campina e teron sistems u net de la rds care sunt de 2 bani au decat o singura oferta de 5 Mb si merge ca un....ahem.....mai e UPC-ul care iar sunt in santz...deci am optat pt Clicknet si nu imi pare rau....si voi rama la ei end of story....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut UPC 20 Mbits si am trecut la RDS fiberlink, nu suporta termene de comparatie torentele merg cu MEGA la UPC aveam upload 200 KB faceam ratie in ani lumina la RDS fac ratie in timp ce trag.
asta pentru că au reţea metropolitană .. altfel, pe extern sunt competitivi ambii provideri :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×