Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca vreau sa-mi fac un pierce in limba,cam cat timp o sa-mi stea limba umflata?Se observa vreo diferentza daca vorbesc?Plz raspundetzi-mi daca stitzi.

 

ti se umfla limba 3 zile , manci cu paiul :focus: , apoi durerea iti trece mai greu in 2 saptamani asa , io am avut cercel in limba dar mi-am spart un dinte din cauza lui si l-am scos dupa 3 luni , nu e bun pt dinti mai ales la nervi ( io "frecam" cercelul de dinti )

Editat de Joanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daa tu nu esti sanatoasa, de-aia! :focus: Da, e cam aiurea si cu cercerii astia in limba...si yo cunosc un caz nereusit, dar de asemenea cunosc destui care nu au avut nici o problema. trebuie sa ai mare grija cum ti-l bagi si cum ti-l intretzii ! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vreau sa-mi fac un pierce in limba,cam cat timp o sa-mi stea limba umflata?Se observa vreo diferentza daca vorbesc?Plz raspundetzi-mi daca stitzi.

 

Eu zic mai bine sa nu-ti faci. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

soramea a avut unul!!!pana i s'a vindecat a fost sasaita!avea limba umflata,si..nu putea manca rece...si nic cald!de toata groaza.ia fost limba umflata o sapt!dar..a aratat fain!!!si pe mine m'a tentat!dar am ramas la pierce din spranceana si buric!!mai putin dureros :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh bine pierce-ul este pentru cei mai care vor sa iasa in evidenta! (parerea mea)

Nu zic ca nu-mi place, dar nu mi-as pune niciodata! Vad la fetele si baietii din jur ca poarta si arata bine,nu sunt exagerate ca dimensiune.

Este un "accesoriu"al pielii, cine poate sa-l poarte ... sa-l poarte.

Cam atat am avut de zis.

Pe curand!

post-44425-1152698653_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

Am piercing de vreo 3 ani, fara probleme, pana acum 2 saptamani. Am schimbat cercelul (tot aur) dar s-a infectat. Pe langa faptul ca locul e inrosit, a aparut un fel de galma... Ce ma sfatuiti sa fac?

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×