Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Sweet november

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cei care au vazut filmul stiu la ce ma refer.. pentru ceilalti.. foarte pe scurt: o ea si un el. Ea l-a facut pe el sa se schimbe intr-o saptamana, i-a aratat ce inseamna sa iubesti pe cineva cu adevarat. L-a invatat sa spuna "te iubesc". Dupa acea saptamana a pus capat "relatiei", el afland ulterior ca ea are cancer si ca va muri.

Din iubire pentru el, i-a dat drumul.

 

Ce ati face in situatia ei/lui? Ati accepta o relatiei stiind ca se va termina intr-o zi?

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost o saptamana, a fost o luna. De aceea se si numea Sweet November, el a fost "Noiembrie". :flowers:

Filmul mi-a placut enorm de mult. A aratat clar ca iubirea poate fi mai presus de moarte.

 

Relativ simplist, dar nu este asa. :lol2:

Acum, raspunsul la intrebarea ta este da. As face asta.

 

Toata viata lor, oamenii alearga in cautarea dragostei si a fericirii. Nu ai de unde stii daca iubirea ta va dura la infinit, dar un lucru este cert: dragostea ta va ramane pentru totdeauna in amintirea ta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog.. o luna.. un detaliu ce nu mi-a ramas intreg in minte.

 

Iti spun sincer.. asa gandeam si eu pana de curand.. insa.. acum n-as mai putea s-o fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a placut foarte mult fimul...sa te schimbi din iubire pentru cineva.....si sa iubesti stiind ca va fi ultima data....ce poate fi mai intens si mai impresionant ? si ,da as face asta....oricum a iubi inseamna a te arunca in necunoscut fara sa stii care e finalul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toata viata lor, oamenii alearga in cautarea dragostei si a fericirii. Nu ai de unde stii daca iubirea ta va dura la infinit, dar un lucru este cert: dragostea ta va ramane pentru totdeauna in amintirea ta..

De acord.. dar gandeste-te.. omul iti spune de la bun inceput.. "sunt bolnav. o boala incurabila". Ce faci? Ramai langa el, ii indulcesti zilele (atat cat se poate)... sau fugi ca dracu' de tamaie?

 

Gandeste-te foarte bine inainte sa raspunzi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De acord.. dar gandeste-te.. omul iti spune de la bun inceput.. "sunt bolnav. o boala incurabila". Ce faci? Ramai langa el, ii indulcesti zilele (atat cat se poate)... sau fugi ca dracu' de tamaie?

Gandeste-te foarte bine inainte sa raspunzi.

 

Da, daca l-as iubi as face asta si mult mai mult de atat. Probabil ca va ramane pentru totdeauna in sufletul meu.

 

Moartea este doar incetarea activitatii organismului. Sufletul nu moare. :flowers:

 

 

 

Nu stiu daca ma bucura sau nu raspunsurile voastre.. cert e ca nu va doresc sa aflati raspunsul real niciodata.

 

Vrei sa ne spui ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca ma bucura sau nu raspunsurile voastre.. cert e ca nu va doresc sa aflati raspunsul real niciodata.

sper sa nu il stii pe pielea ta....ar fi groaznic.....oricum,daca iubesti cu adevarat,totul merita...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×