Sari la conținut
Forum Roportal
Optimus

R.P.G. -uri cineva?

Sa vedem ce se joaca mai mult pe aici!  

75 membri au votat

  1. 1. Sa vedem ce se joaca mai mult pe aici!

    • R.P.G. (role playing game)
      51
    • Simulatoare
      9
    • R.T.S. (strategie in timp real)
      10
    • T.B.S (strategie pe tururi)
      1
    • Adventure
      6
    • 1st person Shooter-e
      7
    • On-Line
      5
    • Altele (carti, table,etc)
      1


Postări Recomandate

RPG urile sunt joacele mele preferate! Am invatat lb Engleza bine din ele si nu ma poci satura de ele. R.pe.G. hacca & slas, gen diablo, sau a.de.&de. gen Neverwinter nights, aduceti-le la mine ca nu imi tin piept mai mult de 3-4 zile(ca amu mai si lucrez)! daca aveti vreo sugestie va rog nu va sfiiti ca ma plictisesc al dreaq! (btw nu conteaza daca is vechi)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

RPG-uriel sunt si printre favotitele mele. In ultimul timp nu prea m-am mai jucat fiindca nu am gasit unul care sa ma tenteze si nici nu am avut foarte mult timp disponibil.

Printre RPG-urile pe care le-am terminat se numara: Diablo 1&2 (cred ca cu Diablo am pierdut cel mai mult timp), Baldur'sa Gate 2, Might And Magic 6&7&8, Nox etc.

Cel mai nou pe care la-am jucat a fost Mu Online.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rts, tbs, adventure dar rpg-urile sunt totusi mai tari ca toate ... am jucat baldurs gare, diablo, neverwinter nights... acum de cand au aparut mmorpg-urile nimic nu se mai prea poate compara. si e fain ca mai sunt si unele gratis ... :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dap! sunt 100% de acord cu voi! Am dat de un rts mai decent (pentru fani)! Se numeste WarHammer 40000 si fain la grafica in specie da' si la unit stats e mai altfel decat restu'(adica pa pa unitatile din starcraft, interfata starcraft si grafica warcraft) Single playeru e misto cu oamenii! amu joc cu Chaotii si e fine! Mai e un adventure+tbs Etherlords II si e fainut da numa in single! Multi e boring(prea scurt si prea fix - adica nu misti deloc joci in arena)! mai am vreo 500 Mb si am Underground II! demo-ul la-am devorat deja!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu joc aproape orice. Daca un joc este bine realizat ma atasez imediat de el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu u q. Am jucat Morrowind The Elder Scrols de mi-a iesit pe nas, pe urechi, si parca si matreata arata de parca eram dunmer! Amu vine q-ul! A jucat cineva vre-un add-on mai recent, si cum i sa-a parut fata de cel susmentionat?

Daca nu recomandati un JOC ca am ramas pe uscat(m-am saturat de sims, ca nu poci a-mi construi nimic, am terminat etherlords2, warhammer40000, catwoman si nu mai am ce face nici in hardtrucca pedal to the metal, Richard Burns Rally ma bate frate-meu la el de nici nu vreau sa aud de el, CMR la fel si indy series 2004 nu are rpst fara volan) Help me pls ca pic intre depresii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gothic I si II+addon. Mi se par cele mai bune rpg-uri (am mai jucat Diablo si Sacred destul de mult, dar nu m-au impresionat la fel de mult)

 

La domeniul RTS ar fi "C&C Generals Zero Hour"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

domnule proof!

gothic si diablo+sacred sunt doua genuri de rpg destul de diferite is sensu ca sacred si diablo sunt hacca&slas-uri ambele pe cand gothic merge mai mult pe dialog, intriga, questuri secundare cu nemiluita and so on! ar mai fi AD&de urile care sunt iar interesante cum ar fi neverwinter nights sau canight of the old Republic(Star Wars) in care se pune altfel problema item-urilor de pe tine pentru ca unele au + uri altele au -uri si trebuie sa le potrivesti indeajuns cu scailurile tale ca sa fii bazat cat de cat + o gremada maaare de questuri! Play on! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×