Sari la conținut
Forum Roportal
Shadow and Light

Un om fara un ideal este un om ...?ce credeti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

un om fara ideal este un om care nu traieste cu adevarat....nu putem sa traim fara un tel..un scop anume in viata...atunci pentru ce sa mai lupti? omul fara ideal este un om mort :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru reamintire...

voi ce idealuri aveti? :friends:

 

sa fiu independenta, si sa am o meserie pe care s-o pot face foarte bine si in acelasi timp sa-mi placa, sa stiu multe lucruri, sa nu ajunga nimeni niciodata sa ma calce in picioare si atunci cand vorbesc sa nu spun tampenii.... si ma mai gandesc :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare persoana are niste idealuri pe care incearca sa le atinga si detine o proprie ierarhie a valorilor.In functie de pregatirea noastra ne stabilim si idealurile:unii se gandesc sa`si cumpere o masina sau telefon ultimul tip,pe cand altii vor sa cunoasca si sa invete cat mai mult ceea ce le aduce beneficii pe toate planurile.

Dupa parerea mea omul care`si limiteaza idealurile doar la lucruri materiale este un om cu putine asteptari de la el ca persoana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce este mai important, idealul sau drumul catre el?

Eu zic ca cel mai important este drumul. La fel cum la Olimpiada este important sa participi si sa termini cu fruntea sus, chiar pe ultimul loc decat sa castigi prin mijloace necurate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce este mai important, idealul sau drumul catre el?

Eu zic ca cel mai important este drumul. La fel cum la Olimpiada este important sa participi si sa termini cu fruntea sus, chiar pe ultimul loc decat sa castigi prin mijloace necurate.

 

Desigur ca este important si modul in care iti atingi un ideal.Daca l-ai obtinut in mod nedrept de fapt nu l-ai obtinut deloc.Mai devreme sau mai tarziu vei constientiza asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un om fara ideal este fericit in mediocritatea lui!

 

 

iar...

voi ce idealuri aveti? :(

 

Sa cladesc si sa ramana in urma mea un sambure din ceea ce simt .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×