Sari la conținut
Forum Roportal
Shadow and Light

Ce inseamna Dumnezeu pentru voi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu uita ca Dumnezeu e Adevar, Lumina si Iubire !

de unde stii pt ca tu nu crezi in dumnezeu? :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum 4 zile n-am crezut in El dar acum mie cam frica sa-la mai vb de rau pentru ca vineri seara am cam cazut la pat fara motiv aproape paralizat si cu ameteli cumplite si dureri de cap....dupa 8un timp au inceput sa ma doare toate oasele deabi a 2 zii sambata pe la 5 dimineata am reusit sa ma dau cu greu jos din pat deabi tinanduma pe picioare dar nu puteam sa beau apa dupa ce beam apa vomitam :sorry:( nici acum nu beau apa....dupaia ma loat durerea de stomac si am si o dezinterie de aoleu nu vasi dori asa ceva.........si de vineri seara pana acum n-am dat pe la doctor si tot rau imi mie bene nu ca atunci dar nici bene nu ma simnt .....deci doamne iartama ca n-am crezut in tine :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ai cum sa gasesti cuvinte decat foarte sarace in comparatie cu ce ar putea fi d-zeu...noi nu ne putem imagina un univers infinit, dar sa mai si facem portretul lui d-zeu....pt mine d-zeu este acel ceva logic care se afla la baza tuturor lucrurilor si de la care sper ca intr-o buna zi sa ii pun si eu cateva intrebari :Dsi totusi as fi foarte curios daca as apuca sa il intreb:dar pe tine cine te-a facut ..cred ca nici el nu ar stii ce sa raspunda

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ai cum sa gasesti cuvinte decat foarte sarace in comparatie cu ce ar putea fi d-zeu...noi nu ne putem imagina un univers infinit, dar sa mai si facem portretul lui d-zeu....pt mine d-zeu este acel ceva logic care se afla la baza tuturor lucrurilor si de la care sper ca intr-o buna zi sa ii pun si eu cateva intrebari :Dsi totusi as fi foarte curios daca as apuca sa il intreb: dar pe tine cine te-a facut ..cred ca nici el nu ar stii ce sa raspunda

grea intrebare, dar sunt sigur ca dupa ce vom fi scimbati si scapam de trupul acesta muritor si o sa fim in alta dimensiune o sa intzelegem mai multe

Editat de mlg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
grea intrebare, dar sunt sigur ca dupa ce vom fi scimbati si scapam de trupul acesta muritor si o sa fim in alta dimensiune o sa intzelegem mai multe

 

Universuri paralele?Mecanica,cuantica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu vedeam rostul credintei si nu o vad nici acum.

mentinerea echilibrului si nu lasa oamenii sa cada in jos, astea sunt cele mai importante doua rosturi ale credintei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mentinerea echilibrului si nu lasa oamenii sa cada in jos, astea sunt cele mai importante doua rosturi ale credintei

Spune-mi, oamenii pot sa cada si in sus? :crazy: Poate cineva sau ceva sa cada in sus? :o::o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spune-mi, oamenii pot sa cada si in sus? :flowers: Poate cineva sau ceva sa cada in sus? :yes: :good:

Da !

Aia din Australia ... adica departe sub noi ...daca la noi lucrurile cad in jos la ei doar legea se continua .... adica cad in sus.

De ce nu Credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×