Sari la conținut
Forum Roportal
pushtyu

cercel in spranceana!

Postări Recomandate

si e ce vrei un cercel in spranceana ???

iti pot spune ca in general DOARE RAU DE TOT ORICE CERCEL ITI PUI ORIUNDE !!

 

am incercat in ureche cateva gauri in plus si in buric si ;) doaree !

te sfatuiesc sa renunti !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vreau ceva nou...o schimbare. Pai acum 2 zile mi-am pus in ureche si nu am simtit absolut nimic,chiar nimic...nici nu ma asteptam!Dar in spranceana...imi e cam teama...si ziceam sa va cer parerea ;) .tks

Editat de pushtyu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu unde doare tare dar in ureche sigur nu doare. In spranceana nu stiu, in buric are a mea iubita si am s-o intreb cat de mult a durut-o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu o intrebare!Vreau sa-mi pun cercel in spranceana...doare?sau daca doare...doare rau? :) .Ma supun vre'un risc?ms :good:

 

 

nu iti pune cercel..eventual daca vrei ceva nou,poti sa te tunzi ca un cocos(cu creasta)dar nu chel pe lateral si centru cu par! si sa-ti vopsesti cateva suvite rosi,verzi..cum vrei tu..iti faci niste tepi asa frumosi ori in spate ori in fata sau cum vrei tu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine mai tare ma doare in ureche decat atunci cand imi fac in sprinceana.trebuie doar sa fii atent/a cum ti-l faci,sa ai grija sa nu se infecteze.foloseste un ac mai marisor (se gasesc la cabinetele veterinare,toate marimile si sunt f ieftine),sa ai niste iod si gheata.si un plasture mai mare deoarece atunci cand ti-l faci se poate infecta cel mai repede.si il lasi acolo 24 de ore.mie mi se umfla cateva ore la inceput si 1 data mi-a curs si putin sange.in rest e bine. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu o intrebare!Vreau sa-mi pun cercel in spranceana...doare?sau daca doare...doare rau? :spiteful: .Ma supun vre'un risc?ms :spiteful:

 

 

 

si eu vreau sa-mi pun si m-am interesat la un cabinet special unde se fac piercinguri si nu te doare dar simti la inceput ca si cum te-ar arde ceva. nu te-as sfatui sa-ti faci singur pentru ca stiu din surse sigure ca se infecteaza si ti se poate exfolia pielea in locul respectiv. mai bine du-te la un cabinet specializat platesti in jur de un milion si scapi si fara dureri si fara infectii. cea mai buna varianta. in ureche te doare doar daca iti faci tu singur. eu una am multi cercei in urechi ..pusi si de mine si pusi si la cabinete si la cei pusi de mine am avut probleme chiar daca am folosit cercei medicinali.

oricum...nu-ti face tu singur gaura in spanceana pentru ca nu cunosti anatomia ochiului chiar asa de bine incat sa nu atingi vre-un nerv sau vre-un vas de sange si nu cred ca ai vrea sa faci vre-o greseala si sa ramai cu semne din cauza ca vrei o schimbare. poate ti se pare scump cat cer la cabinete in schimbul unui piercing dar daca tii la sanatatea si imaginea ta poti face acest sacrificiu decat sa ti se infecteze si sa umblii cu ditamai buboiu la ochi.

it's your choice anyway.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si e ce vrei un cercel in spranceana ???

iti pot spune ca in general DOARE RAU DE TOT ORICE CERCEL ITI PUI ORIUNDE !!

 

am incercat in ureche cateva gauri in plus si in buric si :spiteful: doaree !

te sfatuiesc sa renunti !

 

 

daca il faci cum trebuie, nu doare... eu mi'am pus cercelul in buric la medicul de familie cu anestezie... deci nici o durere... si nu mai sariti asa pe bietul om, daca voua nu va plac chestiile astea nu va obliga nimeni sa purtati!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU DOARE!!!

nu ai de ca sa'ti fie frica,si pe mine mai mult m'a durut cercelul din ureche,decat cel din spranceana!!

E mai mult o chestie de indemanare,dar..acuma..depnde si de cat de sensibil esti!!!Dar...Nu Doare..parerea mea!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu o intrebare!Vreau sa-mi pun cercel in spranceana...doare?sau daca doare...doare rau? :lol2: .Ma supun vre'un risc?ms ;)

de riscuri tot ti-au spus si altii....mai aduga pe langa infectii la nivelul pielii si hepatita, hivUite si alta perspectiva: se spuneca cei timizi, care au probleme cu a privi in ochi pe ceilalti, apeleaza la aceasta metoda tocmai ca sa devieze atentia celorlalti de la privitul lui in ochi la privitul spre spranceana. Crezi ca nu ai suficiente calitati prin care sa atragi atentia celor din jur? Think about this.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×