Sari la conținut
Forum Roportal
s.x.s

Care este scopul casatoriei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu vreau sa va chinuiti sa ma judecati pt ca chiar nu-mi pasa, dar sunt curios ce ar face altii in locul meu. Sunt casatorit de 2 ani, si acum mi-am dat seama ca am facut acest pas, ca urmare a unui sentiment de complacere, crezand ca toate problemele se vor rezolva ulterior. Dar in 2 ani de zile situatia s-a schimbat in mai rau, relatia racindu-se pe zi ce trece. Nu zic ca nu ar fi fost vina mea, dar nu am fost singurul vinovat. Am cunoscut o alta persoana care mi-a trezit in mine sentimente de mult uitate, si unele chiar noi, mi-a trezit dorinta de a trai de a fi fericit. Acum vine intrebarea mea , ce a-ti face ? A-ti continua ceea ce este mort deja in speranta ca poate va veti simti mai bine ulterior sau a-ti avea puterea sa luati taurul de coarne si sa treceti la urmatorul pas din viata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca luarea taurului de... maini si de picioare este cea mai buna idee. nu de alta dar, sa fiu in locul consoartei cu care stai de pamplezir si o mai si recunosti... crede-ma, nu vrei sa stii.

mai buna e sinceritatea si acordarea libertatii. altfel - boala lunga, moarte sigura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa va chinuiti sa ma judecati pt ca chiar nu-mi pasa, dar sunt curios ce ar face altii in locul meu. Sunt casatorit de 2 ani, si acum mi-am dat seama ca am facut acest pas, ca urmare a unui sentiment de complacere, crezand ca toate problemele se vor rezolva ulterior. Dar in 2 ani de zile situatia s-a schimbat in mai rau, relatia racindu-se pe zi ce trece. Nu zic ca nu ar fi fost vina mea, dar nu am fost singurul vinovat. Am cunoscut o alta persoana care mi-a trezit in mine sentimente de mult uitate, si unele chiar noi, mi-a trezit dorinta de a trai de a fi fericit. Acum vine intrebarea mea , ce a-ti face ? A-ti continua ceea ce este mort deja in speranta ca poate va veti simti mai bine ulterior sau a-ti avea puterea sa luati taurul de coarne si sa treceti la urmatorul pas din viata?

 

 

 

Vechea poveste !!! ma plictisesc repede si trec la ceva nou !!!

 

Casatoria nu e pentru tine, din pacate prea repede te racesti si tot asa de repede te aprinzi cand vezi alta !!!

 

Sexul protejat este bine de practicat sa nu lasi si copii in urma ta care ar suferi ca au un tata iresponsabil si imatur, neglijent si nepasator la starea sufletetelor lasate in urma !!!

 

Taurul satului parca se cheama fenomenul, dar are si o alta explicatie ca nu se satura niciodata de o femeie si vrea deja pe alta, pana intr-o zi cand iti rupi picioarele ..... uita-te si in spate cand mergi inainte.

 

Ai trecut deja la topicul melodia preferata: I can't get no satisfaction !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt casatorit de 2 ani, si acum mi-am dat seama ca am facut acest pas, ca urmare a unui sentiment de complacere, crezand ca toate problemele se vor rezolva ulterior.

Cati ani tu?dar sotia?

De ce te-ai casatorit daca nu erai sigur pe sentimentele tale??

 

Dar in 2 ani de zile situatia s-a schimbat in mai rau, relatia racindu-se pe zi ce trece.

O relatie se intretine...daca nu te implici...ea moare ...din nefericire. Daca voi doi vreti sa va continuati relatia...nu va sta nimeni in cale.

 

Am cunoscut o alta persoana care mi-a trezit in mine sentimente de mult uitate, si unele chiar noi, mi-a trezit dorinta de a trai de a fi fericit.

Sa inteleg ca decizia ta e deja luata.

Esti sigur ca pers cea noua o "intrecere" in calitati pe sotia ta? Nu esti doar fascinat ca e pur si simplu .. "una noua"???

 

A-ti continua ceea ce este mort deja in speranta ca poate va veti simti mai bine ulterior sau a-ti avea puterea sa luati taurul de coarne si sa treceti la urmatorul pas din viata?

Niciodata nu e mort ceea ce candva s-a construit pe si din dragoste... daca voi va doriti sa fiti impreuna nimeni nu va sta in cale...dar vad ca tu esti cel care fuge.

Decizia de a divorta sta doar la tine..in mintea si sufletul tau.

 

Eu una sunt ProCasatorie... primii ani sunt printre cei mai grei si acum descomperi "greul vietii"...care in doi este al drq de frumos.

Cred ca toti au avut momente de cumpana, momente in care s-au intrebat daca e bine sau rau... raspunsurile le gasim in noi.

Multa bafta ;)

Editat de mirelutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bun...care ar fi varsta ideala cand un barbat poate face pasul spre casatorie?

parerea mea...un barbat....dupa 25 ani ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea...un barbat....dupa 25 ani ;)

 

 

crezi ca suficient de matur pentru a face o familie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
crezi ca suficient de matur pentru a face o familie?

Depinde f mult de mediul in care traiesti, de oamenii care te inconjoara, de partenera, de relatiile anterioare (pt ca si ele isi pun amprenta asupra comportamentului).

De exemplu...sotul meu are un prieten de 29 ani...este atat de rupt de realitate incat sigur nu este pregatit sa se insoare.

 

Cand vei fi pregatit, vei simti ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poate face omul un pas gresit in viata ca se si gasesc lupi moralisti pe forum. Noroc ca lui s.x.s nu-i ii pasa daca cineva il judeca.

 

Din punctul meu de vedere casatoria confera o anumita stabilitate si un anumit statut. Femeii!! Nu stiu cum e in cazul barbatului. O doamna este privita altfel decat o domnisoara.

Alt rost nu-i vad. Aaa! si mai e ceva. Mama si copilul poarta acelasi nume.

Editat de ariana2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O doamna este privita altfel decat o domnisoara.

Eu as cam pune egal.

Daca zici doamna iti ofera o mai mare incredere?stabilitate? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×