Sari la conținut
Forum Roportal
Carrina_19

facerea omului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1. Catehismul tău ortodox e doctrină.

 

2.

Unde este mentionată Treimea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
euinsami.....toata lumea a fost construita dupa chipul si asemanarea....

dar asta-i alta discutie....in crestinism......imaginea lui D-zeu este redata de corpul fizic sau spiritual.....caci daca-i spiritual...ce treaba are coasta????iar daca-i fizic....am avut mutatii la izgonirea din rai?ne-au crescut noua...si fetelor....altceva?????

dar daca eu am crezut in mos craciun pana la 5 ani...ai voie si tu sa crezi intr-un mit pana la moarte :salut:

 

 

1. Notiunea DISJUNCTA conceptului de SEX , de care spuneam in mesajul pentru Dark_Light

se referea la DIVINITATE , ca sa incerc sa fiu mai explicita .

 

Intrucat INTERSECTIA dintre DOUA multimi , notiuni disjuncte este MULTIMEA VIDA =>

 

=> NU EXISTA ELEMENTE COMUNE INTRE CELE DOUA .

 

 

2. D.p.v. spiritual , coasta NU are , normal , nici o treaba .

 

 

3. D.p.v. fizic , esti victima unei marunte erori de interpretare :

 

La izgonirea din rai ... MUTATIA o aveati deja in dotare .

... Pentru un scop precis : procrearea . Si sa ziceti " Slava Domnului !" ... ca ati scapat asa ieftin ..

 

... ca daca aveati VOI in carca pretul platit de noi pentru procreare ( THE PAIN !) ...

 

... la bravura voastra ... RASA umana era in prezent un termen ABSTRACT ! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Notiunea DISJUNCTA conceptului de SEX , de care spuneam in mesajul pentru Dark_Light

se referea la DIVINITATE , ca sa incerc sa fiu mai explicita .

 

Intrucat INTERSECTIA dintre DOUA multimi , notiuni disjuncte este MULTIMEA VIDA =>

 

=> NU EXISTA ELEMENTE COMUNE INTRE CELE DOUA .

2. D.p.v. spiritual , coasta NU are , normal , nici o treaba .

3. D.p.v. fizic , esti victima unei marunte erori de interpretare :

 

La izgonirea din rai ... MUTATIA o aveati deja in dotare .

... Pentru un scop precis : procrearea . Si sa ziceti " Slava Domnului !" ... ca ati scapat asa ieftin ..

 

... ca daca aveati VOI in carca pretul platit de noi pentru procreare ( THE PAIN !) ...

 

... la bravura voastra ... RASA umana era in prezent un termen ABSTRACT ! :crazy:

superba demonstratia :good:

acum sa disecam.

1.de ce functie disjuncta?daca-mi aduc bine aminte....mai e una[mai potrivita]

2.in rai doar ne procream.....cu jucariile din dotare....dar nu faceam sex?

3.sa inteleg ca bucuria de a purta copilul si a avea cu el cea mai intima relatie posibila pe lume este o pedeapsa?????

4.generalizarile feministe nu cred ca afecteaza pe cineva de pe forum.....caci intamplator....noi adoram femeia :salut:

5.pana acum crezusem ca esti barbat :crazy:

alte argumente in sprijinul povestioarei cu adam si eva,izgonirea si suferinta....partea a 2 a mai sunt...chiar vreau sa=-mi spulbere cineva mitul copilariei :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
superba demonstratia :salut:

alte argumente in sprijinul povestioarei cu adam si eva,izgonirea si suferinta....partea a 2 a mai sunt...chiar vreau sa=-mi spulbere cineva mitul copilariei :crazy:

black-ule, este simplu

la inceput a facut barbatul, insa vazand ca-i cam crestea "nasul", s-a razgandit si a facut femeia !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
black-ule, este simplu

la inceput a facut barbatul, insa vazand ca-i cam crestea "nasul", s-a razgandit si a facut femeia !

ca sa-i creasca si coarne barbatului :salut:

iar facem topicurile prafffffff

:crazy::lol2:

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
superba demonstratia :doh:

acum sa disecam.

1.de ce functie disjuncta?daca-mi aduc bine aminte....mai e una[mai potrivita]

2.in rai doar ne procream.....cu jucariile din dotare....dar nu faceam sex?

3.sa inteleg ca bucuria de a purta copilul si a avea cu el cea mai intima relatie posibila pe lume este o pedeapsa?????

4.generalizarile feministe nu cred ca afecteaza pe cineva de pe forum.....caci intamplator....noi adoram femeia :crazy:

5.pana acum crezusem ca esti barbat :good:

alte argumente in sprijinul povestioarei cu adam si eva,izgonirea si suferinta....partea a 2 a mai sunt...chiar vreau sa=-mi spulbere cineva mitul copilariei :o:

 

 

1.) Daca ti-ai abate pentru scurt timp gandul de la ACEA conjunctie ,

ti-ar fi fost limpede ce am vrut sa spun :

Cele doua multimi disjuncte ( care nu au elemente comune ) erau : 'Dumnezeu' si 'sex' .

...( Incearca sa patrunzi in arta ... disimularii, altfel vei fi citit precum o carte deschisa ) :P

 

2.) Nu . Nu faceam sex . Nu putem face DOAR sex , ... without MAJOR DAMAGE ...

Faceam Dragoste .

 

3.) Regret ca a trebuit sa intelegi asta , este ultimul lucru pe care l-as rosti !

Bucuria de a avea un copil este pura BINECUVANTARE , de acord cu tine .

 

... As fi vrut sa intelegi intocmai ce am spus : anume ca , IN POFIDA UNEI MONSTRUOASE DURERI ,

femeia alege NOUA VIATA , miracolul zamislit de ea .

 

Asta denota EROISM , nicidecum FEMINISM ! :cheer:

 

4.) Detest feministele .

In isteria lor de a obtine egalitate , au obtinut ceea ce merita : Desconsiderare si poveri in plus.

 

Este adevarat , am facut o observatie rautacioasa , dar .... fii sincer : Cati barbati s-ar supune unui asemenea supliciu voluntar , macar o data intr-o viata , hm ??? Ia zi ! ... :salut:

 

5.) Perspicacitatea ta ar cam trebui sa-ti dea de gandit ... Si in acest punct al discutiei , nu ma pot abtine de la a-ti face o sugestie : nu ti-ar strica niscaiva initieri din partea unor persoane mai ... dibace ( ca ' Hercule' ( ;) ) , de ex. ) ... Dar am alunecat vizibil . :crazy:

 

Oricum , merci pt. flori , mai bine mai tarziu decat niciodata .

 

Cat despre mitul copilariei , ... ar fi bine sa il pastrezi . E veridic . => Nu poate fi MIT ( vezi etimologia cuvantului .)

 

:P

 

black-ule, este simplu

la inceput a facut barbatul, insa vazand ca-i cam crestea "nasul", s-a razgandit si a facut femeia !

 

 

Esti fara leac ! Nu mai tin minte de cand n-am mai ras .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 Esti fara leac ! Nu mai tin minte de cand n-am mai ras .

:salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.) Daca ti-ai abate pentru scurt timp gandul de la ACEA conjunctie ,

ti-ar fi fost limpede ce am vrut sa spun :

Cele doua multimi disjuncte ( care nu au elemente comune ) erau : 'Dumnezeu' si 'sex' .

...( Incearca sa patrunzi in arta ... disimularii, altfel vei fi citit precum o carte deschisa ) :good:

2.) Nu . Nu faceam sex . Nu putem face DOAR sex , ... without MAJOR DAMAGE ...

Faceam Dragoste .

... As fi vrut sa intelegi intocmai ce am spus : anume ca , IN POFIDA UNEI MONSTRUOASE DURERI ,

femeia alege NOUA VIATA , miracolul zamislit de ea .

 

Asta denota EROISM , nicidecum FEMINISM ! :crazy:

 

 

Este adevarat , am facut o observatie rautacioasa , dar .... fii sincer : Cati barbati s-ar supune unui asemenea supliciu voluntar , macar o data intr-o viata , hm ??? Ia zi ! ... :salut:

1.mi-am abatut-o...acum ma uit la ailalta conjunctie

2.si daca dumnezeul meu e sexul....ce ma fac?????

si acum facem acelasi lucru[dragoste]....doar ca nu cred ca exista o perioada a inocentei umane...cand toti se iubeau si erau fericiti,iar dragostea era un ''cadou''

3.nu femeile aleg.....a ales natura pt ele

4.nu-i nici o problema cu remarca...era amuzanta

5.vrei sa stii cati barbati s-ar supune chinurilor facerii????multi

eu inclusiv

toata stima pt femei si suferinta lor.....insa nu cred ca viata este nedreapta din cauza Domnului.....ci din cauza oamenilor....aia care initial erau inocenta intruchipata :crazy:

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2.si daca dumnezeul meu e sexul....ce ma fac?????

un bun crestin , ar spune :AMPUTEAZA -L ! :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.mi-am abatut-o...acum ma uit la ailalta conjunctie

2.si daca dumnezeul meu e sexul....ce ma fac?????

si acum facem acelasi lucru[dragoste]....doar ca nu cred ca exista o perioada a inocentei umane...cand toti se iubeau si erau fericiti,iar dragostea era un ''cadou''

3.nu femeile aleg.....a ales natura pt ele

4.nu-i nici o problema cu remarca...era amuzanta

5.vrei sa stii cati barbati s-ar supune chinurilor facerii????multi

eu inclusiv

toata stima pt femei si suferinta lor.....insa nu cred ca viata este nedreapta din cauza Domnului.....ci din cauza oamenilor....aia care initial erau inocenta intruchipata :good:

 

 

 

1.) ??

 

2.) in cazul acesta esti ... pierdut ! :doh: ( Ai putea sa citesti divagatiile pe marginea subiectului de la topicul ' Dumnezeu - un mit ' )

Dar nu pot decat sa-ti fac o urare : Sa dea Domnul ca in viata ta sa nu faci ... sex , ... asta e ... BESTIALITATE , ci NUMAI dragoste ... Este mirajul care metamorfozeaza omida in ... fluture ,

 

... and then , ONLY IN THAT MOMENT IN YOUR LIFE ... YOU TOUCHED ... GOD .

 

... si ... perioada inocentei umane , ... crede-ma ... STILL EXIST !

 

3.) Vrei sa spui a ales Dumnezeu pentru ele , NU natura !

 

5.) Indica locul unde am afirmat ca " Viata e nedreapta din cauza Domnului "

 

 

Cat despre ... martiriul tau , desi ... nu poate fi demonstrat , ... treaca de la mine : :salut:

 

:crazy:

 

 

:crazy:

 

un bun crestin , ar spune :AMPUTEAZA -L ! :o:

 

 

 

:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×