Sari la conținut
Forum Roportal
Carrina_19

primul om care a intrat in rai

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vad ca iti place sa te scalambi mereu..de nu intrebi un preot cum e cu raiul,purgatoriu,cu pacatosul de pe cruce..poate si preotul are o logica ca a mea..ca doar la Facultatea de teologie,seminar totul se rezuma la "logica omului..cat poate omul inventa si abera despre D-zeu!"

vorbesti cu spiritele? pe mine tocmai m-a scapat raul de chin :giverose:

acum tastez din sauna :giverose:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
merci raul,e o onoare sa-mi fii secundant

da ...bushidosan !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
arigato gozaimas

cine-i smanranda?????? :giverose:

sotia lui ... IONESCU ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Yup... tre sa te mai documentezi...

 

Uite o sursa:

 

Poti sa crezi orbeste demonstratia asta (by Parintele Cleopa) SAU... poti sa-ti pui intrebari pertinente... gen:

Daca nu exista un loc al suferintelor vremelnice... ce rost mai au rugaciunile pentru morti? Daca mortii au fost sfinti ar trebui sa ne rugam la ei pentru mijlocire... nu pentru ei... iar daca au fost pacatosi si au ajuns in Iad... nu ar fi rugaciunile noastre ca o frectie la un picior de lemn? nu ar fi aproape inutile?

 

Strans cu usa un preot ortodox iti va spune ceva gen... aaa.. pai stai... exista o situatie speciala unde mortul este la buza iadului si mai poate fi salvat prin rugaciunea celor vii (credinciosii + biserica)... BINGO... catolicii la Buza asta a Iadului ii spun Purgatoriu.

 

 

Eu nu ma rog pt morti, la sfinti, etc:) Cat despre documetare asupra purgatoriului...era un fel de a spune. Ma indoiesc la ca a 4 citire a bibilei va aparea un verset car pana acum a stat bine ascuns...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vorbesti cu spiritele? pe mine tocmai m-a scapat raul de chin :giverose:

acum tastez din sauna :giverose:

 

 

..parca incep sa regret ca m-am inscris pe forumul roportal..poate tb sa stau sa ma joc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×