Sari la conținut
Forum Roportal
bogdanel!!!boghy

cum sa imi revin dupa o dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Saulatre si eu sunt nou pe forum si am o intrebare la care sper sa ma ajute cineva de apreciat cineva care a trecut prin asta

 

Maibine sa trec al subiect

Am iubit o fata la nebunie am stat 3 luni cu ia dupa care sa sa intmplat ca nu ai mergea motivu a fost ca se plictisise de mine asta na fost nimic neam desparti si toate siau luat cursul lor numai ca dupa acea sa intamplat ceva

Inainte sa fiu cu ia puteam sa cuceresc ori ce fata acuam dupa ce neam despartit nimik nu mai e la locul lui am incercat cu cateva fete nu mai esit nimik si mam cam lasat pagubas miam cam pierdut increderea in fete chestia e ca nu mai pt sa cuceresc nici o fata si nu stiu ce sa intamplat care este motivul poate ma ajuta cineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saulatre si eu sunt nou pe forum si am o intrebare la care sper sa ma ajute cineva de apreciat cineva care a trecut prin asta

 

Maibine sa trec al subiect

Am iubit o fata la nebunie am stat 3 luni cu ia dupa care sa sa intmplat ca nu ai mergea motivu a fost ca se plictisise de mine asta na fost nimic neam desparti si toate siau luat cursul lor numai ca dupa acea sa intamplat ceva

Inainte sa fiu cu ia puteam sa cuceresc ori ce fata acuam dupa ce neam despartit nimik nu mai e la locul lui am incercat cu cateva fete nu mai esit nimik si mam cam lasat pagubas miam cam pierdut increderea in fete chestia e ca nu mai pt sa cuceresc nici o fata si nu stiu ce sa intamplat care este motivul poate ma ajuta cineva

In primul rind, cred ca o imbunatatire a exprimarii ajuta mult. In al doilea rind, ceea ce stiai nu ai uitat... si trebuie doar sa redescoperi. Ai doar rabdare si nu te grabi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saulatre si eu sunt nou pe forum si am o intrebare la care sper sa ma ajute cineva de apreciat cineva care a trecut prin asta

 

Maibine sa trec al subiect

Am iubit o fata la nebunie am stat 3 luni cu ia dupa care sa sa intmplat ca nu ai mergea motivu a fost ca se plictisise de mine asta na fost nimic neam desparti si toate siau luat cursul lor numai ca dupa acea sa intamplat ceva

Inainte sa fiu cu ia puteam sa cuceresc ori ce fata acuam dupa ce neam despartit nimik nu mai e la locul lui am incercat cu cateva fete nu mai esit nimik si mam cam lasat pagubas miam cam pierdut increderea in fete chestia e ca nu mai pt sa cuceresc nici o fata si nu stiu ce sa intamplat care este motivul poate ma ajuta cineva

 

buna..sa stii ca te inteleg f bine,ptr ca si eu am fost parasita..ca fata nu stiu daca am procedat bine punand pe primul loc partenerul si apoi pe mine..am pus punct relatiei si am crezut ca voi cun si eu alti baieti..dar nu..deobicei nu ies din casa ptr ca vad numai cupluri si imi zic:"dar eu de ce nu am?"..normal ca un esec ca asta te maturizeaza,te schimba..eu zic asa ca sfat,sa-ti alegi fete citite,culte..acum nu stiu ce cauti tu..dar daca si tu faci parte din tinerii care citesc at cautati o partenera cu aceleasi pasiuni..asta daca iti doresti..daca e ptr sex fete sunt fara numar..iti spun un lucru ca vei mai iubi la nebunie poate si mai mult o fata;pe viitoarea ta sotie..eu zic sa-ti urmezi dumul tau,sa te axezi mai mult pe partea profesionala,sa fii independent..daca tata zice ca baietii sunt niste papleci de fete zice ca sunt cotofene..nu tb sa te agiti ca nu ai o prietena..daca crezi ca tb sa schimbi ceva in comportamentul tau,in atitudinea ta fata de fete at schimba-le in bine..tu ca baiat nu tb sa te izolezi,dar nici sa ajungi de ex sa ai partenere si sa le parasesti ptr k sa te razbuni..incearca si cauta o partenera din diferite locuri...in nici un caz discoteca,club,internet..la o biblioteca,la un film,intr-un magazin..intrii de vb cu ea normal..incerci sa-ti incapeti increderea..ca defapt tu nu mai ai incredere in tine..si pe urma incepi o relatie..si incerci sa aduci ceva nou in fiecare zii...de ex daca te plimbi cu iubita..rupe o floare din copac si daruieste-l..lasa-i mereu mici surprize..nu te gandi la preturi mari,ofera-i o plimbare cu barca..etc..asa ca tine capul sus,k doar esti tanar :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum D-zeu il pricepi?! Eu n-am priceput nimic. Tipul asta parca vad ca posteaza pt moartea ungurilor/evreilor/tiganilor care nu vorbesc corect limba romana.

 

hai sa nu fim rai..aici in roportal e loc ptr toti..baiatul a fost parasit si nu mai are incredere in fete..hai sa nu mai analizam omul dupa cum scrie gramatical..suntem aici ca sa dam sfaturi,sa punem intrebari,sa raspundem la ele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai sa nu fim rai..aici in roportal e loc ptr toti..baiatul a fost parasit si nu mai are incredere in fete..hai sa nu mai analizam omul dupa cum scrie gramatical..suntem aici ca sa dam sfaturi,sa punem intrebari,sa raspundem la ele

Mai eu nu`s rau. Am scris doar ce am constatat. Sincer "critica" mea m-i se pare indreptatita. Iar sfaturi i-as da, dar ma tem ca nu le-ar pricepe,sau eu ar trebui sa fac mari eforturi sa construiesc frazele in stilul dat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saulatre si eu sunt nou pe forum si am o intrebare la care sper sa ma ajute cineva de apreciat cineva care a trecut prin asta

 

Maibine sa trec al subiect

Am iubit o fata la nebunie am stat 3 luni cu ia dupa care sa sa intmplat ca nu ai mergea motivu a fost ca se plictisise de mine asta na fost nimic neam desparti si toate siau luat cursul lor numai ca dupa acea sa intamplat ceva

Inainte sa fiu cu ia puteam sa cuceresc ori ce fata acuam dupa ce neam despartit nimik nu mai e la locul lui am incercat cu cateva fete nu mai esit nimik si mam cam lasat pagubas miam cam pierdut increderea in fete chestia e ca nu mai pt sa cuceresc nici o fata si nu stiu ce sa intamplat care este motivul poate ma ajuta cineva

 

 

De remarcat este ca baiatul nu vrea doar o noua iubire, ci vrea sa "cucereasca" alte fete. Cel mai probabil este nu ca ti-ai pierdut increderea in fete, ci ca ti-ai pierdut increderea in TINE. Daca tu crezi ca ea s-a plictisit de tine, chiar e de inteles. Am cateva sfaturi: du-te mai des pe la scoala, castiga mai multa incredere in tine si invata ca inainte se devii intim cu o fata sa ii fii mai intai prieten. Poate asta ar fi o chestie noua demna de incercat. Ce zici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc da ccred ca nu am inteles nimeni in ce am vrut sa spun sau nu mam exprimat eu bine au trecut ceva timp de cand mam despartit de respectiva a trecut un an si asta e problema de un an de zile nu am mai avut nici o prietena nimik nu mai merge in felul meu de a agata o fata

Macredeti ca mam gandit ca mia facut farmece sa nu mai iubesc sau stau cu o alta fata si simnt ca si acum ea tine la mine dar nu cred ca vrea sa isi arate asta si nu cred ca vrea sa ma vada cu o alta fata

 

si va rog scuzatimi scrisu da miam luat o tastatura noua si inca nu mama obisnuit cu ia sper sa ma obijnuiesc cat mai repede cu ia ca scriu nasol

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va multumesc da ccred ca nu am inteles nimeni in ce am vrut sa spun sau nu mam exprimat eu bine au trecut ceva timp de cand mam despartit de respectiva a trecut un an si asta e problema de un an de zile nu am mai avut nici o prietena nimik nu mai merge in felul meu de a agata o fata

Macredeti ca mam gandit ca mia facut farmece sa nu mai iubesc sau stau cu o alta fata si simnt ca si acum ea tine la mine dar nu cred ca vrea sa isi arate asta si nu cred ca vrea sa ma vada cu o alta fata

 

si va rog scuzatimi scrisu da miam luat o tastatura noua si inca nu mama obisnuit cu ia sper sa ma obijnuiesc cat mai repede cu ia ca scriu nasol

Hai, mai baiete fii serios.Farmece?Nu prea cred.Dupa mine,esti inca in perioada de recuperare.Stai linistit,trebuie doar timp si rabdare.Daca simti ca tine la tine,ia-o deoparte si discutati.In cel mai serios mod cu putinta.Cati ani ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×