Sari la conținut
Forum Roportal
Florian_L

Modernitatea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti, este adevarat ca oamenii actuali sunt inferiori celor din evul mediu si antichitate? Nu luati in calcul nivelul de trai si progresul tehnico-stiintific!

Editat de Florian_L

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti, este adevarat ca oamenii actuali sunt inferiori celor din evul mediu si antichitate? Nu luati in calcul nivelul de trai si progresul tehnico-stiintific!

 

 

 

No way Jose !!!

 

In evul mediu abia se spalau, mancau ca porcii cu mana si fara maniere. Nu pot sa contez pe marea dezvoltare italiana sau greaca doar ca aveau apeducte si piscine !!! Femeia era sclava !!! vanduta si copiii aruncati de multe ori. Nu-i consider deloc superiorii mei. Erau cativa cu capul mai limpede dar n-au fost ascultati si daca nu se dadea pe brazda bisericii, era vai si amar de viata lui/ei !!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
No way Jose !!!

 

In evul mediu abia se spalau, mancau ca porcii cu mana si fara maniere. Nu pot sa contez pe marea dezvoltare italiana sau greaca doar ca aveau apeducte si piscine !!! Femeia era sclava !!! vanduta si copiii aruncati de multe ori. Nu-i consider deloc superiorii mei. Erau cativa cu capul mai limpede dar n-au fost ascultati si daca nu se dadea pe brazda bisericii, era vai si amar de viata lui/ei !!!

 

si...?

acum in zilele noastre ai fi surpinsa sa aflii, cati dintre semenii nostri nu se spala, mananca tot ca porcii, etc.

iar femeia a ramas cumva o "sclava" a prejudecatilor si a societatii, exista desigur si exceptii.

 

iar biserica de care spui tu, e vinovata intr-o mare masura... de sclavia ei, chiar si spirituala !.

 

doar poetii, filozofii si nebunii... au o definitie frumoasa a femeii !

Editat de raulmaniac
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

doar poetii, filozofii si nebunii... au o definitie frumoasa a femeii !

 

Vrei sa spui ca in afara de cele 3 categorii nominalizate toti barbatii ne considera niste sclave? Hmmm...greu de crezut, greu de inghitit, greu de digerat :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doar poetii, filozofii si nebunii... au o definitie frumoasa a femeii !

Vrei sa spui ca in afara de cele 3 categorii nominalizate toti barbatii ne considera niste sclave? Hmmm...greu de crezut, greu de inghitit, greu de digerat :crazy:

pai..in fiecare barbat poti gasi un poet, un filosof, un nebun de iubire !

eu nu vorbeam de consacrati ! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai..in fiecare barbat poti gasi un poet, un filosof, un nebun de iubire !

eu nu vorbeam de consacrati ! :spiteful:

Cred ca intr-un barbat as vrea sa gasesc un BARBAT, nu poet, nu filosof...daca e nebun, nu ma deranjeaza :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca intr-un barbat as vrea sa gasesc un BARBAT, nu poet, nu filosof...daca e nebun, nu ma deranjeaza :crazy:

sigur...gusturile difera intodeauna ! :spiteful:

Editat de raulmaniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred in mantuirea omenirii ,cred in cianura .... :spiteful: ...lumea se duce drqu ..modernitatea ne omoara pe totiii ,,,o sa ne intoarcem la evul mediu mai mult ca sigur :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×