Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Iar este racoare la noi dar nu mai incalzesc casa, acum noaptea aerisesc si ne invelim mai bine.   S-au ascuns devreme si pisicii de la frig.   In acest weekend mai merge o jacheta si peste zi desi termometrele nu arata temperaturi de minus, doar vantul raceste aerul.

Am fiert o mare oala de ceai sa avem ce bea ca ajuta lamaia mult in vreme din asta cu alergii in aer.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!!!   Mereu este ceva unde vreau sa merg, dar renunt repede ca nu-mi plac complicatiile cu rudele sau prietenii sau politica locala, boli, etc.   

Nu investesc in haine sau cadouri!!!   Daca vor ceva, si se poate gasi la pret acceptabil, le cumpar, dar nu chestii iesite din bugetul meu ca rochii de mireasa sau medicamente.

Ceea ce nu este permis doar cele pe numele meu cand calatoresc si sint pe reteta, dar doctorul mai da o fituica ca am si Diabet sa am drept la ceva mancare, sa nu-mi vina rau ca nu se prea gasesc pe listele de meniuri nimic pentru suferinzi. 

La vama de intrat in avion stiu c am mancare cu mine si mereu mi-au cerut insotitorii sa dau ceva cuiva, dar mai dau si la copiii care se uita.   Mereu avem si un securist pe scaun cu noi, nu e body guard platit de noi, doar decand cu evenimentele din 9/11 asta e legea.   

Doar pe teritoriul American, avem servicii speciale.   Cu una din ocazii la Frankfurt doar in aeroport ne-a asteptat cineva sa fie sigur ca ne-am urcat in avion, dar aveam de completat formulare in caz de ceva, pe cine sa anunte in State.  Calatorii n-au luat bine ca doar noi sintem protejati, ca nu stiau de asemenea practici in alte parti, dar nici motivul pentru ce. 

Au facut o galgie dar nu li s-a spus multe doar ca-i decizia lor daca vor sa calatoreasca si nu vor fi rambursati, atunci s-au calmat si am ajuns cu toti in America fara alte probleme.   

Nu stiu cum se intampla, ca mereu sint calatori care ar plati oricat doar sa fie in acea cursa ca au ceva urgent de rezolvat undeva???   Asta si de aici, ca si de acolo se practica.         

Pentru ca aseara la fel au anuntat ca nu sintem inca afara din codri, ca un alt virus pandeste momentul oportun sa ne atace, dar nu pe toti.  Nu se stie pe cati din noi.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am propus să fac o călătorie singură anul ăsta, de ziua mea. Că restul lumii e cu școală, cu muncă. De mult îmi doresc să plec undeva singură, să văd cum e.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca mai are nevoie de uleiat ca sa fie fara cusur!

S-a facut si mai cald pe la noi, si gatesc pe moment si ma programez la tot feluri de doctori, pana si la cel de Rinichi, decand am auzit ce a patit Tina Turner.  Mai bine un control decat o surpriza.   Nu-mi vine sa cred ca la banii ei si-a neglijat sanatatea ca n-a crezut in medicina si tablete de tensiune de luat zilnic.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×