Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ce e si cu vremea de azi, cu 10 minute inainte la ora 10 dimineata aveam deja 15*C se anunta o zi minunata. 

Ma uit pe geam afara deja e noros, soarele se ascunde dupa nori, se intuneca. 

Merg inapoi in pat sa ma dorm atunci, pana-n primavara???    

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi a fost okay azi, cam 13 grade, oricum, de cand am scapat de nodulii tiroidieni, am o temperatura corporala normala, ba chiar alteori imi este prea cald si port tricouri sub gecutza iarna. Am fost la biserica si am multumit.

Editat de Melania
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte repede a venit primavara la mine, la primul telefon al zilei deja aveam de facut altceva decat sa hibernez.  Nu pot sa planific NIMIC ca intervine ceva mereu!!!

O alta furtuna Arctica e pe drum undeva si spre noi zilele astea, pan'atunci doar bate un vant racoros desi pare a fi zi cu soare.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Motorină a spus:

Azi dimineață. 

La mine este doar foarte frig, ce n-am mai prins in America de cand locuim aici de 36 de ani.   Ieri era ca pe pozele din ultima zi al LUMII.   Azi e mai cu soare dar nu si caldura  :meeting: 

N-avem haine pentru vremea asta, desi am cumparat mai demult si pentru copiii ca a mai fost frig, insa nu atat ca acum, dar le-am trimis demult in Romania la sora mea ca aici le-ar fi mancat gandacii in dulap si ocupa locul degeaba.

Eu nu zic sa fie vara si iarna , dar aici nu era traditie aceasta temperatura joasa.

Zapada este doar la inalitmi mari in Nord noi sintem aproape de nivelul marii si chiar mai jos in unele locuri.   

Avem din toate formele de exprimarea vantului existent intr-un dictionar.   Ca-i Ciclon, Faifun, Vijelie, Storm, Tornado, pe aici trece si amesteca praful cu ce mai aduce ploaie si altele, pomi cazuti, case rasturnate cu fundemantul in sus, blocuri fara un etaj, TIR-uri aruncte de pe Freeway pe camp cu marfa, nimic nu este o minune.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×