Jump to content
Forum Roportal
CrissGirl

Acu la moment

Recommended Posts

"Aici in State a fost o reclama pe TV foarte dezgustanta cu toate tipurile de viermisori cum mancau plaminii si nu stiu exact ca-mi venea rau si nu puteam sa ma uit !!! Insa asta nu m-a facut sa renunt. Am inceput sa ma gandesc serios cand m-am trezit noaptea ca am visat ca nu mai am tigari!!!

N-as fi crezut ca fara sa-mi dau seama eram dependenta de TABAC si de CHIMICALELE cu care sint umplute sa fie greu de lasat, sint adictive drogurile amestecate in tigari!!!

Intr-o zi n-am mai simtit nici mirosul sau gustul tigarii :D si am stins pentru totdeauna ce am mai avut in mana.

Doctorii nu stiu cum sa ma trateze sa simt mirosurile sau gustul mancarii!!! Asteapta o minune sa se intimple!!!

Curios este ca tot ce nu-mi placea nici inainte simt, mirosul sau gustul!!!"

*Am scris asta demult, dar deja dupa ce m-am lasat de fumat, pe pagina 12.* 

Oh, wow.

Deci nu-mi vine sa cred. Melodia pe care am auzit-o acum vreo doua luni intr-un filmulet scurt despre razboiul din Ucraina si pe care am cautat-o de am innebunit si n-am gasit-o, s-a dovedit a fi cea cu care Ucraina a castigat Eurovisionul. Am aflat de la stiri adineaori.

Acum pot s-o pun pe repeat pana ma satur

La mine apare acest mesaj, ca noi nu vedem niciodata acest sau alte concursuri muzicale sau festivaluri muzicale.   N-au interes cei din industria asta sa ne transmita, nu cumva sa se orienteze cineva si dupa alt stil de muzica decat cel de jungla ca ei ar pierde bani!!!   Nimeni pe planeta nu mai stie sa cante decat cei care au ca limba materna engleza si pot sa faca turnee prin State si sint perfect intelesi si de cenzura!!!

Video unavailable
The uploader has not made this video available in your country

Edited by The Unknown

41*C inca la orele 18:00 la noi, nu merge muzica politica nici cu lamaie!!!   Am gasit un site sa ascult doar cateva cuvinte din fiecare participant dar am abandonat ca nu era ce am crezut ca este sau a fost acel concurs.   Ar trebuie sa fie separat muzica politica si de protest de restul stilurilor.   Mie mi-e deajuns politica la rubricile respective la stiri, n-am nevoie 24 de ore sa aud in diferite forme acelas text de la sport la farmaceutice, educatia copiilor si tot ce a mai ramas neacoperit.

Problema mea este ... ce as putea sa mananc pe caldura asta???   De fructe m-am saturat pe ziua de azi dar de inghetata  n-am chef si nici sa gatesc, evident!!!                                                  Paine cu unt si rosii va fi solutia.