Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 5 ore, adal* a spus:

Eu inca ezit sa fac comenzi de imbracaminte sau incaltaminte pentru ca nu poti fi sigur de calitatea materialului sau de marime si nu am chef sa tot fac retururi.

La magazine online iti da de obicei un tabel cu marimi, dar am mai citit ca sunt multe cazuri in care nu se potrivesc.

da pentru ca unele importa haine dintr o tara in care marimile sunt altele chiar daca ele se regasesc in tabel. de exemplu hainele din Grecia mi se potrivesc cele din UK nu. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, King1 a spus:

La emag au inceput sa se miste repede.

Probabil depinde si de localitate; in ciuda cererii uriase, in Bucuresti mi se pare ca se descurca bine-ish. Eu n-am avut probleme (sau nimic ne-nerezolvabil).

Da, mi-au venit comenzile mult mai repede decat anuntasera, prin easybox. Dar preturile sunt mai mari decat in orice magazin. Acum mai bine de 10 ani, cand am inceput sa comand, preturile erau mai mici decat in magazine. Intre timp au innebunit inclusiv chinezii, cer pe niste produse slabe mai mult decat costa variantele europene, cu garantie.

Legat de livrare, daca ai un colet care ar trebui sa vina la usa, vine ori mai devreme, ori mai tarziu decat te anunta. Cine naiba sta acasa in zilele de lucru, intre 9 si 18? Daca te suna o data curierul si nu esti disponibil, mai tarziu sau a doua zi trebuie sa-l stresezi cu telefoane si sa umbli tu dupa el prin oras, altfel uita de tine si la finalul zilei il trimite retur, ca sa isi curete el gestiunea. Nu mai zic de repere, ca damblacii astia nu stiu sa citeasca indicatoare. Cunosc pe cineva care si-a vopsit gardul mov, ca sa o gaseasca mai usor curieratul :lol2:

Editat de Motorină
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, Moto, știu ce faci de sărbători. Lopatezi. :o:

Cumpărăturile online sunt mai scumpe ca plătești și comoditatea, presupun. 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Enki a spus:

Gadgeturi, decoratiuni si orice altceva comand online, dar de imbracat si de încălțat nu.

De acord cu tot ce ai scris mai sus, tot din cauza defectelor nu as comanda NIMIC.  Aici vin cu maneci de 2 metri pulovere sau orice cu decolteu pana la buric.    Prin decolteu trec fara problema, aluneca jos de pe mine, ar trebui sa port brosa si la un tricou, pe langa ca am unu in fiecare bluza eleganta ca altfel imi place, imi vine perfect, doar cade de pe mine  :lol2:   Una de la camera de probat imi spunea ca n-am umerii dezvoltati ...

Pantaloni care daca-i trag pe mine partea de sus nu este la centura ci peste cap undeva, iar daca-i opresc la centura cum se poarta un nadrag, pe la genunchi incepe sa se separe cracii!!! Made in China, in puscarie de oameni condamnati la moarte.   Pantofii la fel sint foarte "tari" eu nu lucrez pe un camp petrolier de exploatarea titeiulul din Texas sau altundeva.   Sint din piele de dinozaur sau bixoni de 2 cm si pest 5 kg bucata cand aici abia ploua, exceptie face acest sfarsit de ani ca atingem cifre recorduri istorice in ceea ce priveste Arizona de Sus la ploaie ca de atunci inca nu s-a oprit, de dinainte de Craciun si va ploua si azi imediat.   Ador sa incerc pantofii cu tocuri foarte inalte de 15 cm dar nu am unde sa merg cu ei, la mexicanul de cumparat ceapa mai ieftina 2 kg sau mai mult pe 1 dolar ca folosesc mult si la alimentara din colt peste1 dolar costa doar 454 de grame = 1 LB dar nu inseamna "labă"* cum zic romanii.

*The unit is descended from the Roman libra (hence the abbreviation "lb") 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Rodica` a spus:

Aoleu, Moto, știu ce faci de sărbători. Lopatezi. 

Incep sa-i inteleg si pe curieri.:smile:

Acum 5 ore, Maeve. a spus:

da pentru ca unele importa haine dintr o tara in care marimile sunt altele chiar daca ele se regasesc in tabel. de exemplu hainele din Grecia mi se potrivesc cele din UK nu. 

Ai facut comanda si le-ai facut retur, sau ai observat nepotrivirea in magazin?

 

 

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, The Unknown a spus:

este1 dolar costa doar 454 de grame = 1 LB dar nu inseamna "labă"* cum zic romanii.

*The unit is descended from the Roman libra (hence the abbreviation "lb") 

 

 

livră, in română

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, adal* a spus:

Incep sa-i inteleg si pe curieri.:smile:

Ai facut comanda si le-ai facut retur, sau ai observat nepotrivirea in magazin?

 

 

magazin

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce dezamagire, face primaria sectorului 3 concert de revelion in parc, si n-am la ce sa ma duc, canta puya si carlas dreams si nush ce dj. Un mare fas.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×