Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 13 ore, Stu' a spus:

 ,,Ce fac cu biblioteca, daca vand casa?''

Vindeai si biblioteca!!!  cum faceau cei care emigrau in America si nu erau siguri daca se vor mai intoarce vreodata ... Evreii can mergeau in Palestina in anii  '60 la inceput, vindeau casa de vreo 10 ori si luau banii ca si pe toate ce mai aveau in inventar.   Spuneau alta data de plecare din tara la fiecare cumparator, dadeau si cheie si acte ... am asistat la scandaluri mari in localitatea natala care era plin de evrei.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista pe pamant unii oameni care vor sa comunice , daca se poate, fara cuvinte. Cand au scos 10 deja ii si ia durerea de cap. 

dar ei insista sa comunice.

ma-mpusc.

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, Stu' a spus:

Exista pe pamant unii oameni care vor sa comunice , daca se poate, fara cuvinte. Cand au scos 10 deja ii si ia durerea de cap. 

dar ei insista sa comunice.

ma-mpusc.

Astia-s aia ce transmit prin limbaj corporal, aluzii, apropouri, priviri codate, mimica, gestica. Dacă nu te prinzi, sunt indignați ca ești atât de prost. Eu bănuiesc că ei sunt o altă specie umana, despărțită de noi, si își elaborează un limbaj doar al lor. Așa cum CroMagnon și-au făcut alt limbaj fatza de Neanderthal.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, observant a spus:

Dacă nu faci poze, amintirile se vor atenua în câțiva ani. Dacă faci poze, nu te vei uita peste ele, din lipsă de timp.

 

pierdere de vreme sa faci poze.

inchizi ochii, te transpui si efectiv retraiesti clipa.

memoria mea vizuala e la cote maxime. de aceea nici nu suport filmele horror, umorul negru, etc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×