Jump to content
Forum Roportal
CrissGirl

Acu la moment

Recommended Posts

Acum 1 oră, King1 a spus:

despre istoria si mitologia nordica.

Fain! Mă fascinează și pe mine istoria și mitologia, atât cea nordică, cât și a celorlalte zone! 

Edited by Lucia N
  • Like 1

Acum 53 minute, Lucia N a spus:

Am văzut și eu câteva episoade, cumva pe sărite și cred că în Germania le văzusem pe primele! 

Nu stiu daca si in State ruleaza serialul asta???   

• Like 1

Era difuzat pe History, acum nu stiu daca mai este, trebuie sa mai apara 10 episoade. Eu il vad online, pe laptop.

Nu se mai da pe zecile de canale pe care sintem abonati, doar pe una din acele platibile separat, parca restul canalelor ar fi gratuite!!!  

Netflix parca le mai transmite, prin 2013 erau pe canale normale in State.  Acum oricare serial de succes se retrage si e inlocuit cu ceva din anii '80 din arhive ... ne anunta ca se ruleaza doar pe Netflix sau indica ceva acolo.  Nu-mi place sistemul.   Pe acele canale nu ajungeau niciunde  acele seriale.

• Like 1

Citesc si plang.

Plang si citesc.

• Like 1

Am fost la alimentara sa-mi cumpar stiuleti de porumb ca este la ieftinire de la 69 de centi bucata la "5 pentru 1 dolar"!!!   Vine din Colorado, are un gust deosebit de bun, lumea asteapta cu sufletul la gura cand apare brand-ul asta si umple congelatoarele ca nu prea ies din magazin cu mai putin de 30-60 stiuleti “Olathe Sweet”.   Deja am mancat 2, si am observat ca boabele la varful stiuletului deja incolteau, planta noua era de 2 cm deja, din cauza caldurii excesive.    Am vazut fenomenul la rosii, ardei, cartofi, ginger, ceapa, usturoi, dar la porumb nu m-as fi asteptat.  Azi am avut o zi cu nori dar cald ca de obicei, soarele era ca si iarna, dupa nori. 

• Like 1

Prezenta tipa de la digi clanurile din Bucuresti pe sectoare si aliante de parca prezenta cele 7 regate din game of thrones.

• Like 5

Nu pot sa inteleg acest fenomen din Romania ca acesti criminali sint aplaudati, prezentati ca persoane de la care restul populatiei trebuie sa aibe frica, ei nu ajung in puscarii din diferite motive ca sint Rromi sau nu stiu de ce se imbratiseaza acest grup de fiinte dinafara legii.   Lucruri importante Nu se cunosc despre tara doar clanurile si ramificatiile acestora pe planeta!!!  Aici nu pot actiona ca au o soarta cruda, nu e frica de ei la nimeni, in Arizona mai ales!!!  Au scos toti cersetorii romani din zona, coborati din Canada ca aici nu-i iarna geroasa, se doarme in parc comfortabil la aer curat iar pensionarii internationali sint milosi, profitorii castigau cam 400 dolari pe zi, suma netaxabila!!!        

Acum 7 ore, Enki a spus:

Prezenta tipa de la digi clanurile din Bucuresti pe sectoare si aliante de parca prezenta cele 7 regate din game of thrones.

Dar chiar este vorba de Game of Thrones. Ei sunt regii si recuperatorii, ei fac aliantele, ei fac razboaiele. E Game of Thrones pe bune, nu fabulatie.