Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 14 minute, Enki a spus:

 Cand n-ai chef s-o faci, mai bine n-o faci, ca nu iese gustoasa daca n-o faci cu drag.

Asta asa-i, dar eu am mereu planul B: paine prajita cu usturoi si unt ... un ceai, a fost cam fierbinte si am adaugat lamaie si suc de fructe, a fost Kosher!!!

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu sunt fan, doar ca le fac si cu rosii, gen bruschete. Pun la cuptor feliile de paine, si separat fac usturoi pisat, rosii cubulete, sare piper, ulei de masline si busuioc. Cand aproape s-a facut painea, le scot si pun peste sosul si mai las doar foarte putin sa se incalzeasca si sosul, ca sa nu-si schimbe usturoiul gustul.

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mananc ciresi ... foarte frumoase, negre mai mult la culoare decat rosii, zemoase, nu prea dulci dar nu sint visini ca-s boabe mari si eu fac diferenta dar scumpe pentru sezon, la 7.00/kg.  Nici nu m-a interesant de unde provin, precis din Canada, acolo Julie este sezonul lor.  Sper sa nu ma imbolnavesc ca intr-o suflare am inghitit jumatate din punga, dupa ce am spalat totul la perfectie ce am cumparat.         

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai gasesc tetris clasic sa descarc

Numai aplicatii cu match blocks gasesc, si eu vreau din alea care cad si trebuie sa le potrivesti.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E foarte bun, multumesc

Eu cautam aplicatii, dar e bun si asa.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e somn. Si super eroul si-a atins obiectivul. Acum mai ramane sa il ating si eu pe al meu.. 

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Grădina va fi. Amintiți-vă de cuvîntul meu măcar și peste 100 de ani și amintiți-vă... Omenirea se va reînnoi în grădină și în grădină se va îndrepta - aceasta este formula.

... dar numai că toți trebuie să aibă pămînt, iar copiii nu trebuie să se nască pe trotuar... Și fabrica este un lucru legitim. Dar fie ca fiecare lucrător de la fabrică să știe că are undeva o grădină, sub soarele auriu, a lui... și că în această grădină locuiește și soția sa, care îl iubește și îl așteaptă, iar cu soția sînt copiii săi...

... Dacă vreți întregul meu gînd, atunci eu cred că copiii trebuie să se nască pe pămînt. Puteți trăi apoi pe trotuar, dar națiunea trebuie să se nască și să continue, în mare parte, pe pământ, pe solul pe care crește pîinea și copacii.

 
 

... Dacă vreți să reînviați omenirea spre bine, aproape că din fiare să faceți oameni, atunci dați-le pămînt și vă veți atinge scopul".

 

Dostoievski

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oooops ... cu o vreme in urma am vorbit cu o firma de izolat podul casei ca demult a fost facut ultima oara, dar nu aveau timp.  Acum ma suna ca icep munca Sambata dimineata la ora 6!!!

Am de impachetat toata casa!!!  ca va fi prafmult precis cu munca asta si inainte de Muson ... mai mult decat aduce Apocalipsa ...    :o:   Da' ce munca ma asteapta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×