Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 12 ore, Fiero a spus:

Mi-e ingrozitor de dor de sotul meu, blocat intr-o tara straina de atatea luni, nu stiu cand si cum îl  voi revedea. 

Imi pare rau sa aud asta, al meu voia sa viziteze prieteni dar avea si o vizita medicala si n--a mai reusit sa plece dupa acea.   In alte conditii e altceva dar asa fortat de imprejurari, e si mai chinuitor situatia.   Sper ca de curand se va rezolva cu bine si acest caz.   Numai bine si pan-atunci.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mă mai pot mișca de la spondiloze. Nu îmi simt picioarele iar mâinile sunt într-o durere continuă. Am și un CT de făcut că sunt suspectă și de alte chestii. Și am început să vars iar. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 50 minute, MissHyde a spus:

Nu mă mai pot mișca de la spondiloze. Nu îmi simt picioarele iar mâinile sunt într-o durere continuă. Am și un CT de făcut că sunt suspectă și de alte chestii. Și am început să vars iar. 

Sora mea de suferință! Eu marti sau miercuri fac 2 saptamani, una si ceva am fost pe Arcoxia. Durerea ca durerea, crunta, dar m-am speriat foarte tare cand a inceput sa imi amorteasca mana stanga, apoi piciorul, cand ambele picioare au devenit ca de plumb si abia le mai puteam misca si in permanenta ma simteam ametita si lipsita de putere, nici sa respir nu puteam uneori, eram in pragul lesinului. Mana stanga nici acum nu o pot duce la spate decat cu greu si strambandu-ma de durere. Am facut programare la neurolog, dar nu e nimic liber pana pe 17, totul a fost dat peste cap. Nu stiu daca trebuie sa ma vada si un ortoped. Am un RMN si un CT, dar sunt de 2 ani, nu stiu daca ajuta, ele doar confirma spondiloza si hernia cervicala. Poate intre timp s-a mai schimbat ceva in rau, dracu mai stie. Abia astept sa treaca si saptamana viitoare sa imi iau concediu, pana atunci nu am cum, tin si locul altor 2, din nou.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Of, Doamne!

Iau arcoxia dar am și alte chestii (opioide) pe care le mai iau, faza e că eu de ieri stau in pat și sunt dusă în brațe la toaletă că nu mă pot mișca. Iar de la un timp nu mai pot merge la muncă. Bine, eu sunt și grasă... trebuie să slăbesc nu mai pot face foamea că am leșinat.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, MissHyde a spus:

Of, Doamne!

Iau arcoxia dar am și alte chestii (opioide) pe care le mai iau, faza e că eu de ieri stau in pat și sunt dusă în brațe la toaletă că nu mă pot mișca. Iar de la un timp nu mai pot merge la muncă. Bine, eu sunt și grasă... trebuie să slăbesc nu mai pot face foamea că am leșinat.

Imi pare rau! :( Sa nu faci foamea, si-asa durerea si antiinflamatoarele puternice te pot duce in pragul lesinului, mananca doar alimente sanatoase. Si dupa ce trece raul mare, te rog sa te gandesti bine si sa iti schimbi pentru totdeauna dieta, sa devina un mod de viata. Eu am continuat sa iau si Carba, Trittico si Stilnox , m-am resemnat de cateva luni ca nu pot dormi decat cu ele, desi stiu ca nu fac bine, au multe efecte secundare, dar macar dorm, cu toate ca somn de calitate am rar de tot. Am observa ca mie statul mult in pat imi face rau, la fel si statul pe scaun, caratul plaselor, de asemenea, incerc, pe cat posibil, sa nu fac excese, cand vei putea, sa incepi sa te misti usor. Te îmbrățișez si iti doresc multa sanatate! 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, MissHyde a spus:

Nu mă mai pot mișca de la spondiloze. Nu îmi simt picioarele iar mâinile sunt într-o durere continuă. Am și un CT de făcut că sunt suspectă și de alte chestii. Și am început să vars iar. 

Am citit pe Google ca boala asta apare de la varsta "wear and tear" cum se zice, la tine nu e cazul si atunci de unde-i boala??? ... ma intreb ca nu ma pricep.

Cred ca niste exercitii in sala supravegheat se un personal trainer specializat ar ajuta.   Sotul are mereu de mers in acele locuri si la Chiropractor sa-i fixeze oasele :sorry: 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, The Unknown a spus:

Am citit pe Google ca boala asta apare de la varsta "wear and tear" cum se zice, la tine nu e cazul si atunci de unde-i boala??? ... ma intreb ca nu ma pricep.

Cred ca niste exercitii in sala supravegheat se un personal trainer specializat ar ajuta.   Sotul are mereu de mers in acele locuri si la Chiropractor sa-i fixeze oasele :sorry: 

Credeam că Chiropractor e un dinozaur... :mda:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Radeti voi, dar daca va prinde sa va fixeze oasele gatului, pacientul se simte ca si cum un calau l-ar executa prin sucire de gat!!!  Nu glumesc, o singura data a pus mana pe mine un  DOCTOR din asta, nu era striper ... a venit acasa pentru sotul ca a avut un mare accident si era necesar.  Aici se deplaseaza si la domiciliu ca mai si mananca la clienti cum era la noi, dar oriunde poate sa-ti suceasca capul sau sa-ti pocneasca oasele.   E groaznic acel sunet, pocniturile ce scena produce, era sa-l iau la bataie dar era imens in comparatie cu mine.   A vrut sa fie galant ca l-am lasat sa ridice banii de la Asigurarea Medicala platit si pentru mine si toata familia.   Sotul nu se mai misca daca el nu-i punea la loc vertebrele si ce mai sint pe acolo!!!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×