Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Prima oara in ultimii ani cand am ramas fara puncte de reputatie

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce noroc am ca Nu se gasesc Hribi in Phoenix!!!  asa ca o sa lenevesc langa TV sau mai dorm :o:  

Nici in cel mai scump magazin din Arizona n-am vazut asa ceva sau in partea de Sud al Californiei.  O singura data am vazut Chanterelle (Gălbior) in San Diego inainte de 1995 la un pret exorbitant!!!  cam un salar mediu lunar.    In Aprozarul BIO din colt, de cate ori cumpar " Mushroom 101" cei albi numiti si Champinions, cate cineva-mi atrage atentia ca o sa ma otravesc, ei nici n-ar atinge ca-s otravitori.   Stiu ca in nordul Statelor exista si ciuperci salbatice la vanzaresau in zone cu 4 sezoane, dar nu in sud unde abia este recunoscut aceasta bunatate de ultimii sositi din Europa.   

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Săptămâna asta parca a fost blestemată, pe langa faptul ca a fost aglomerata si obositoare din cale-afară, am avut parte si de accidente. Intr-o dimineața m-am trezit cu mana stângă dureroasa si înțepenită (nici acum nu mi-a trecut, o misc cu foarte mare greutate, mai ales cand trebuie sa o duc la spate). Se parca ca nu ar fi fost suficient asta, pentru ca azi era sa chiorasc, mi-a sarit ulei incins pe fata, doar norocul m-a indemnat sa inchid ochii in ultima fractiune de secunda, asa ca am evitat ce putea fi mai urat. Ma ustura fata in cateva locuri, dar asta e nimic fata de ceea ce ar fi putut sa se intample daca nu eram inspirata. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×