Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Trist cum infectia poleita pacaleste chiar si cele mai curate suflete. Si mai trist e ca e prefacatoria ajunge sa fie preferata adevarului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cică e un trend.

Morala nu exista.

Mai bine mă duc să mă impusc.

Totul este perfect așa cum este, îmi spune. Cică etichetam cu moral, imoral, amoral, din cauza frustrării că nu putem schimba nimic 

#spalareapecreierexista

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu recunosc ca am un milion de frustrari, printre frustrarile mele se numără si aia ca nu suport prefacutii, imi starnesc o furie de nedescris. Si mi-e sila cand vad ca prin miorlaieli si prin tot felul de alte tertipuri ajung sa ocupe locul altora, al celor care merita sa stea in locul ala pt caracterul pe care il au si pt ca au muncit, insa nu pot ajunge sa-si ocupe locul meritat pt ca nu pot sa se prefaca. Si nici nu vor. Si cand vad ca pot fi pacaliti de astfel de javre si oameni curati, iar ma apuca furiile.

Editat de Zero*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, guralivii si inadaptatii isi asuma soarta. Cand nu-ti poti tine gura si tii mereu sa fii un fel de Gica C.  te multumesti cu ce primesti. Adica toleranta de voie de nevoie a celor din jur. 

Dar e plina valea de pupincuristi valorosi care se inscriu in curent fara dificultate si care sunt si comozi ca nu tre mereu sa-i contrazici. No, aia sa duca greul, treaba lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Soluția e sa fii un strateg bun și greu de înlocuit.

Adică un luptator.

Moral, in puii mei.

Că altfel , degeaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O veche legenda spune ca daca stai noaptea in fata oglinzii la lumina lumanarii si spui de trei ori : sarmale cu prune, sarmale cu prune, sarmale cu prune, o sa apara Olga pe forum sa spuna ca in viata ei nu a auzit de sarmale cu prune, si ea stie toate retetele din lume.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, Sherlock a spus:

O veche legenda spune ca daca stai noaptea in fata oglinzii la lumina lumanarii si spui de trei ori : sarmale cu prune, sarmale cu prune, sarmale cu prune, o sa apara Olga pe forum sa spuna ca in viata ei nu a auzit de sarmale cu prune, si ea stie toate retetele din lume.

:laugh: Cred ca-s bune si alea cu prune, ca si alea cu nuci, cu manatarci, cu "ghiveci" . Mie-mi plac sarmalele si sper ca Olga sa apara din nou.

:laugh: Toti suntem orgoliosi (vorbesc din experienta mea), prosti de orgoliosi as zice, dar ne trece si asta..., bineinteles ca in timp optim, sa zic asa!

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×