Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Se pare ca e primavara deja la noi, acum sint 18*C la ora 4:15 AM Samabata, ieri am avut pe mine doar un T-shirt peste zi, si n-am incalzit nici casa.

Caisul este inflorit.   Va veni un alt tehnician azi sa dea cu parere de ce este slow computerul. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De zapada spune si la noi la Stiri pentru zilele urmatoare si saptamana viitoare.   Potopul a luat poduri si a stricat drumuri, acum o luam de la capat. 

In nordul Arizonei se intampla evenimente din astea, aici este doar frig, bate vantul, ploua, cade grindina si cine stie la ce sa ne mai asteptam.  

Inca umblam in bocanci!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tremur de frig pe moment desi se spune ca sint 13*C afara.   

Am toate usile si geamurile deschise ca sa fie aer de calitate ca am un muncitor in casa care-mi instaleaza/inlocuieste Hota de Aer deasupra "aragazului".   

Aici, cand vine cineva sa lucreze trebuie sa fie aer curat in casa dar ei vor mai rece decat normal de frica COVID in ultima vreme, iar inainte era o problema cu diferiti straini si mirosurile/aromele de la gateala.   

Le inteleg perfect dar deja au trecut 95 de minute, am luat al 2-lea pantalon pe mine si halatul de baie, lung si gros, fiind cel mai calduros din tot ce am de imbracat in in dulap.   

Pe langa ca m-am sculat si foarte devreme sa-l primesc decent imbracata, o sa inghet de frig ... imediat ma culc dupa ce pleaca, sper sa termine azi treaba.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa era in Secuime in copilaria mea dar nu aveam probleme cu nimic.   Stiam doar ca in Sahara nu este iarna niciodata, dar nu imaginam cum ar fi fara zapada  :meeting:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AMR 7, apoi 24 de zile de concediu... doamne ferește, am trăit s-o văd și pe asta. Și o să-mi îndeplinesc un vis, de a vedea măcar puțin Maramureșul. 

Cluj, Oradea, Sighetu Marmației, Vișeu de Sus, Borșa... apoi acasă la Galați.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Treci si la Sapanta sa vezi macar de afara Cimitirul Vesel si in drum traversezi si Campulung la Tisa unde m-am nascut eu.   Viseul este in alta directie dar totul este foarte mic acolo, distantele nu conteaza.   Drumul trece in fata Bisericii Orthodoxe dupa ce ai depasit pe cea Greco-Catolica, in cateva minute ai terminat cu aceste locuri venind de la Campulung ai trecut si in fata Bisericii Reformate ridicat de Turci pe vremea cand ocupau Ungaria.   Iti ia doar 30 de minute din viata  :meeting:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×