Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

(L-R) Armando Garcia, 7-month-old Bella Garcia and Bella Garcia, all of Nevada, prepare to take a photo with snowmen they built on the west side of town during a winter storm on February 21, 2019 in Las Vegas, Nevada. Las Vegas was once again hit with snow on Tuesday.

Armando Garcia, 7-month-old Bella Garcia and Bella Garcia, all of Nevada, prepare to take a photo with snowmen they built on the west side of town during a winter storm on February 21, 2019 in Las Vegas, Nevada. Las Vegas was once again hit with snow on Tuesday.

*De aia mor eu de frig ca si in Vegas a nins destul daca atat a ramas si pe pamant cat se vede cu ochiul liber!!!   Ce se vede in spate nu sint munti, doar nori intunecati si in alte culori!!!

Mai vine cel putin un rand de vijelie din asta cu zapada, tot acolo in saptamana asta ca sint mult mai la nord.  La mine va fi doar aer rece si vant puternic, dar cine stie ce se va intampla pana nu ajunge aici?*

https://www.msn.com/en-us/weather/topstories/blizzard-warning-in-place-as-videos-show-rare-las-vegas-snowfall/ar-AA17weob?rc=1&ocid=winp1taskbar&cvid=651decba44774a86ad14e2613f61b08c

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu Mai pot. I',m daily on drugs including "venoasa".

Dar no heroin, ci ceva asemanatoare. Nu ma injectez, zi de zi, dar f des. 

Am "luat" obiceiurile de 5 sapt... momentan sunt pe tratament cu suboxona messed up pen'ca le combin.uhm I'm nodding right now  

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce as putea sa-ti spun ca tot aia e.   Nu ti-e draga viata asta???   Eu n-as da pe nimic, desi am avut si greutati destule pe parcursul anilor si totusi am trecut peste toate cu bine.

Esti alerta ca nu se va termina cu bine acest narav, adictie. Ai vazut ca si celebritati mari au crezut ca se rezolva totul cu bani dar n-au timp sa pronunte "bani" un cuvant scurt, si-s dusi.     

Sotul tau ar trebui sa scoata asigurari de viata pentru tine de milioane de dolari, macar sa fie recompensat pentru suferinta in anii petrectui cu tine!!! 

Vorbesc in cel mai serios mod, ca tu nu respecti nici o lege al societatii in care te zbati, parinti, bunici, nimic, nu cred ca muncesti ca n-are valoare pentru tine decat otrava.   

Nu-mi vine sa cred ca nu are viata asta ceva frumos si pentru tine!!!   Mi-e mila de cei care sufera langa tine, sincer.

Iti spun Adio de pe acum, ce vei face dincolo fara droguri???   The END is near!!!  

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, The Unknown a spus:

Nu stiu ce as putea sa-ti spun ca tot aia e.   Nu ti-e draga viata asta???   Eu n-as da pe nimic, desi am avut si greutati destule pe parcursul anilor si totusi am trecut peste toate cu bine.

Esti alerta ca nu se va termina cu bine acest narav, adictie. Ai vazut ca si celebritati mari au crezut ca se rezolva totul cu bani dar n-au timp sa pronunte "bani" un cuvant scurt, si-s dusi.     

Sotul tau ar trebui sa scoata asigurari de viata pentru tine de milioane de dolari, macar sa fie recompensat pentru suferinta in anii petrectui cu tine!!! 

Vorbesc in cel mai serios mod, ca tu nu respecti nici o lege al societatii in care te zbati, parinti, bunici, nimic, nu cred ca muncesti ca n-are valoare pentru tine decat otrava.   

Nu-mi vine sa cred ca nu are viata asta ceva frumos si pentru tine!!!   Mi-e mila de cei care sufera langa tine, sincer.

Iti spun Adio de pe acum, ce vei face dincolo fara droguri???   The END is near!!!  

Draga mea, muncesc, m-am reangajat de cateva luni. Nu sunt tocmai o lepra. Viata este frumoasa.. asa cum este ea. Cei de alaturi de mine nu sufera, am grija de ei, le platesc tratamente si altele. Imi pare rau sincer, doare ceea ce mi-ai spus. In Ultima vreme am fost urmarita, stalkuita de un fost CE m-a abuzat sexual in cele Mai groaznice moduri, violenta domestica fiind si ea la ordinea zile, mi-a dat si o boala venerica. Am fost atacata, amenintata recent si am apelat la politie. De asemenea am aflat ca am glaucom traumatic - imi voi pierde vederea in ochiul stang. Deja vederea mea e afectata. Iarta-ma, iarta-ma ca te-am suparat.  Am avut insomnii groaznice si 6 zile nu am mancat nimic. Stiu ca nu e o scuza da' de aceea am apelat la opioide. Iarta-ma, nu ma respinge! Am si asa sufletul bucati!!!

,

Editat de Melania
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint foarte flexibila, te-am acceptat mereu, am incercat sa te inteleg, dar nu sint educata si pregatita sa tratez acest aspect si stil de viata precum nici nebuneala. 

Am intalnit multi din Romania aici cu tot feluri de probleme mentale dar m-am indepartat de toti.  Nu vreau sa am tangenta cu cei care nu-s rezonabili.    

Am crezut ca te-ai regasit dupa casatorie sau dupa frecventarea bisericii, te-ai "renascut" se zice pe aici, dar totul a fost pe termen scurt la tine.      

De asta am spus ADIO, ca noi nu vom sti cand va fi acel moment.  Eu mereu am o presimtire, un semn de undeva dar nu stiu unde sa-l pun pe moment.  Peste o vreme va fi mai clar totul.  

Tu nu esti langa mine, esti pe alta pagina dar nu pot sa inteleg starea asta de a trece prin viata.   Imi pare bine sa aud ca esti angajata, ca in State nu te primea nimeni si dupa asta m-am orientat.   Credeam ca toate machiajele sint doar distractie in casa sa mai treaca timpul.   N-am nimic cu tine in mod particular, doar ca nu pot sa imaginez si sa inteleg acest stil de viata.

Imi pare rau sa aud ca nu exista un loc unde se intra si se iese vindecat sau curat de aceste vicii.   Mie degeaba-mi dau medicii pilule contra dureri ca nu le iau, nici nu duc in farmacie reteta macar sa fie dupa numele meu ca le-am luat, asta ar insemna si nu vreau sa am pe recordul personal nume de Tramadol, Prednisone si din astea.   Prefer durerea ca apare de la schimbarea atmosferica, daca ies din casa, sint in mare durere.  Nu te resping, incerc sa te inteleg. Nu am acel caracter si-mi pare rau ca suferi si nu te ajuta deajuns nimeni  sa previi acei "demoni".   

Doar tu singura te poti ajuta, asta trebuie sa stii.  Nimeni nu-i capabil de asta, tu esti stapanul corpului tau.  Mereu va fi cum vrei tu.   Te iubesc ca pe copiii mei.   

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, Melania said:

Nu Mai pot. I',m daily on drugs including "venoasa".

Dar no heroin, ci ceva asemanatoare. Nu ma injectez, zi de zi, dar f des. 

Am "luat" obiceiurile de 5 sapt... momentan sunt pe tratament cu suboxona messed up pen'ca le combin.uhm I'm nodding right now  

 

 

Ajutor specializat. Adica ma refer sa te internezi intr-un centru care sa te ajute sa scapi de porcariile astea. Si nu de acum trebuia. Dar macar acum fa pasul asta. Indiferent de sevraj, dureri, suferinte, dupa o perioada seaca si gri vei simti ca traiesti cu adevarat tu prin tine, fara substante din exterior. Nu mai fugi de ce este greu, incepi lupta alaturi de personal de specialitate si o sa fii bine.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-are nevoie de ajutor, așa a zis. Aici nu vrea decât compătimire, înțelegere și mângâieri.

Tac, că ultima oară când am zis ceva, am fost aia care nu înțelegea. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, Melania said:

Nu Mai pot. I',m daily on drugs including "venoasa".

Dar no heroin, ci ceva asemanatoare. Nu ma injectez, zi de zi, dar f des. 

Am "luat" obiceiurile de 5 sapt... momentan sunt pe tratament cu suboxona messed up pen'ca le combin.uhm I'm nodding right now  

 

 

 

5 hours ago, Melania said:

Draga mea, muncesc, m-am reangajat de cateva lubi. Nu sunt tocmai o lepra. Viata este frumoasa.. asa cum este ea. Cei de alaturi de mine nu sufera, am grija de ei, le platesc tratamente si altele. Imi pare rau sincer, doare ceea ce mi-ai spus. In Ultima vreme am fost urmarita, stalkuita de un fost CE m-a abuzat sexual in cele Mai groaznice moduri, violenta domestica fiind si ea la ordinea zile, mi-a dat si o boala venericai. Am fost atacata, amenintata recent si am apelat la politie. De asemenea am aflat ca am glaucom traumatic - imi voi pierde vederea in ochiul stang. Deja vederea mea e afectata. Iarta-ma, iarta-ma ca te-am suparat.  Am avut insomnii groaznice si 6 zile nu am mancat nimic. Stiu ca nu e o scuza da' de aceea am apelat la opioide. Iarta-ma, nu ma respinge! Am si asa sufletul bucati!!!

,

Melania,

cam trist ce spuseși pe aici. 

Nu-ți mai dau și eu sfaturi, pentru că, presupun, ai podul plin. Îți țin doar pumnii și ai grijă de tine și de cei dragi! 

Cum era aia? Indiferent de ideile noastre despre viață, viața-i frumoasă cum alta nu există. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata e un dar.

Iar eu stiu cum este sevrajul, King, am trecut prin cel mai urat sevraj ever dupa moartea clinica, apoi am fost sober 13 luni.

Vorbind de a face ceva bun ptr mine, da, azi am stat sober. Nici macar suboxona. Pentru ca meditez si practic hipnoza ghidata am avut doar o usoara migrena si greata. Mi-am revenit de jumate de ora. 

 

Sunt destul de bine.

Criticile sunt constructive, iar daca v-am gresit, si da, v-am gresit, IERTATI-MA. 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×