Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Sănătate mamei și nepoțelei. :) 

Eu am stat aproape o lună în spital cu ai mei, iar acasă n-am lăsat pe nimeni să vină în primele 10 zile, doar mama venea, să mă ajute. Cred că e o bună măsură de protecție, cât copilul e foarte mic. Mai ales acum...

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumim frumos!!!   Doctorii deja sint pregatiti pentru Cezariana, ca n-o vor lasa sa mai sufere in plus daca trec cateva minute din travaliu si nu da semne.

De aceea eu merg acum la un test EKG, sa vad cum stau la capitolul emotional ca de 20 de ani cel putin n-am mai facut.   Nu este necesar nici termin pentru atat, mi-au spus.

Se spune Hearthburn la cei cu mult acid in stomac, dar nu inima doare :lol2:  si ma bucur, dar nici stomacul ca ma tratez zilnic. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta a murit regina. Nu a fost o surpriza, evident (avea 96 de ani), desi multa lume spunea ca avea sa il ingroape pe Charles pana sa apuce si el cateva decenii pe tron. Stiu ca se urla pe la TV; companiile se intrec in cine tine doliu etc. Faza intrucatva amuzanta a fost ca pe aici, unde sunt eu, nu se discuta. Cu cine am vorbit in trecere (inclusiv la scoli), au spus ca luni, cand o ingroapa si nu lucreaza nimeni, e "bank holiday".

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva i-a pus perna pe mutra sa se temine odata cu batut pasul pe loc!!!   Eu nu cred ca a murit de cauze naturale, bine ca nu ne forteaza sa purtam si doliu dupa ea.                                       Maica sa a trait 101 ani si 8 luni.   Aici nu avem zi liber pentru atat. 

Majoritatea americanilor nici nu inteleg ce inseamna monarhie din asta stil UK.    Ceea ce se discuta pe aici ca Imparatia se vrea destramat!!!   

Canadienii sint primii la aceste discutii si in Phoenix sint extrem de multi pentru lunile de iarna "Snow Birds" sint numiti.    Mereu sint si din acei pensionari care pentru prima oara au venit/migrat in Sud si ei sint ca niste copiii in magazinul de jucarie.  Se uita in jur sa fie sigur ca nu este criticat ca barbat in toata firea si umbla in pantaloni scurti, pan-la genunchi?      

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, Abbie3 said:

 Cu cine am vorbit in trecere (inclusiv la scoli), au spus ca luni, cand o ingroapa si nu lucreaza nimeni, e "bank holiday".

Asta-i denumirea pt zilele libere, așa au dat și la jubileu. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ooo... Mișto. Sa dea și la noi o zi libera măcar când trece la cele vesnice dl Iliescu. Sigur, avem de așteptat dar orișicât. La asa un eveniment zic ca se cere. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 hours ago, Amarena said:

Asta-i denumirea pt zilele libere, așa au dat și la jubileu. 

A; stiu. Ma refer la faptul ca nu zice nimeni nimic de regina.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu unde este locul fericit de unde comunici, dar am citit ca Irlandezii aveau compus deja un cantec batjocuritor cu privire la regina si l-au cantat fotbalistii pe teren cand au aflat ca e moarta batrana.   Nici in Arizona nu prea se vorbeste despre asta doar la Stiri insa si acolo e mereu apare o confuzie ca uita sa-i spuna majesty si din astea.   

Diana pe vremuri venea in Phoenix cu iubitul Dody, ca aici nu exista paparazzi, aveau privacy ca pe absolut nimeni nu interesa cine sint ei.   Puteau sa stea pe colturi de mari intersectii sa se reclame, ar fi fost confundati cu cersetori.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Rodica` a spus:

Ooo... Mișto. Sa dea și la noi o zi libera măcar când trece la cele vesnice dl Iliescu. Sigur, avem de așteptat dar orișicât. La asa un eveniment zic ca se cere. 

De cand astept sa se intample acel eveniment, dar ii sufla-n dat cu paiul pentru o viata lunga lu'ala!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×