Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 22 ore, gargbird a spus:

Ba ești.

Ce să zic?  Ți-aș ura să fii de 2 ori mai bogat decât mine și sa fii în aceeași proporție de exuberant pe cât sunt eu de plictisită, dar mi-e că ai spune că sunt rea și că te blestem.  :))) 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Două echipe românești, din trei,  calificate în Conference League! Adică, CFR și FCSB. 

CFR bate in extremis cu 1-0.

FCSB bate clar în deplasare cu 3-1.

U. Craiova pierde la lovituri de la 11 m, cu Ivan cel mai slab jucător de pe teren. Ăsta ar trebui să se apuce de agricultură, pentru că, cu siguranță, ar da un randament mult mai bun acolo. 

Eh, e bine și două echipe.

 Poate că cineva o să spună că nu-i mare chestie. Ba da, având în vdere penuria de rezultate pozitive a fotbalului românesc din ultima perioadă, chiar că e o chestie! :laugh:

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 8/23/2022 at 11:57 PM, gargbird said:

May I add something?

Do that when you're unemployed, your wife is sick, your kids are starving or your house was taken by the bank, or else you're just another rich, bored hypocritical bastard.

Namaste. 

Intr-o situatie dificila, chiar merge sa iesi la aer si sa vezi o frunza, pentru a te calma, insa problemele te asteapta linistite unde le-ai lasat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 8/24/2022 at 8:56 AM, Fiero said:

Am uitat că pe-acilea sunt mulți deținători ai adevărului absolut. Pardon! Dacă tu vezi citatul ca pe o tâmpenie,  ok,  eu nu îl văd așa. Și nu sunt nici bogată,  nici vreo plictisită. 

Nu ca ar fi o tampenie, daca e o opinie sincera, insa si eu am avut aceeasi reactie pentru ca vad prea multe chestii de genul asta si am ajuns la cinism. Poate e un reflex Pavlovian.

 

Editat de Abbie3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×