Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 55 minute, Amarena a spus:

Încă sunt maxime de 15°-16° aici, noaptea e frig :))

Ah, iar am uitat.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu' vin de la Blood Departament, am fost prima la ora 6:30 devreme si pe la 7:40 am ajuns in parcare, afara din laboratorul cu multa lume.   Unu s-a luat de omu' meu ca nu poarta masca, il are doar in gat agatat si-l instruia sa faca pasi de 2 metri ca el a avut operatie de inima deschisa!!!   Pe usa scria si era si un desen ca "Masca este Optional" ... unii n-o sa inteleaga de ce sint pe acest Pamant.   La ghisee nimeni nu purta masca si nici Flebotomista in timp ce lua sange mai si atingea toate alea cutiute cu jucarii cu ace si fluturase, tuburi, etc.   

Azi noapte mi-am preparat si un sandvici, eventual sa am ceva cu mine ca de ieri am tinut post sa fie analizele bune dar omu' in loc sa mearga la doctorul cu care avea termin, dar a uitat ca pamantu', m-a condus pe mine insa el a profitat de bunatatea de sandvici, napolitane si fructe: pere si pruni, ca i-am dat lui, era mort de foame, pe mine m-a lasat acasa ca nu aveam chef de un maraton cu masina spre west inafara orasului unde in parcare se joaca iepuri salbatici din Desert.  Acum o sa ma culc, n-am dormit bine deloc, eram treaza din ora-n-ora. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A murit Andrew Fletcher, de la Depeche... Mă bucur că am reușit să ajung la un concert, măcar. Gahan deja cântă cu altă trupă... m-aș bucura să nu se termine aici drumul lor, dar... :(

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

America, Statele Unite a intrat intr-o mini vacanta pana Marti de acum cateva ore, cand si la politie se inchide ...  glumesc.    Pe strada e liniste ca nu sint masini la km inainte sau in spate ca avem drumuri drepte doar coboara la vale spre Mexico si de aceea nu se vede mai mult inainte, sau este deal/munte in cale sau alt obstacol si drumul ocoleste, altfel nu avem curbe multe pe aici in West.   Un alt motiv este ca au inceput celebrarile cu paharele sau sticlele ridicate sus de tot si nu vor sa dea de un gard sau cimitir mai devreme.   La COSTCO este inchis parca numai Luni, dar pan-atunci se vinde totul.   O mare parte din populatie este plecat la munte, la racoare sa scape de caldura de 40*C cat avem pe moment la Phoenix plus jumatatea de Sud al Arizonei la ora 5:00 PM.   Nici cainii nu latra ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

waw! Ce ploaie, potop, in bucuresti. Cu piatra, dar nu prea mare.

Curgea apa pe burlan ca din furtunul de pompieri.:smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In orase ploaia a devenit inconvenienta ca strica week-endurile dar fara ploaie omenirea n-are ce manca, iar despre ploile din luna Mai se spune in zone rurale unde am crescut si eu, ca valoreaza cat aurul.   Macar a spalat tot praful de pe toate alea plus negreala din tevile de esapament si kkt-urile lasate de animale pe strazi ca si alea imbolnavesc omenirea. 

In final si in Arizona in anumite parti vor sa infiinteze parcuri de plimbat caini, nu doar pe strazi si lasa in urma mizeria ca abia asteapta gazdele sa scape de adunat daca mai pot sa se aplece ca-s batrani in majoritate.   O ploaie este cea mai bine venita care se apropie si de noi, in alte parti din Arizona a plouat destul, am avut si noi parte de potop dar nimic serios nu s-a intamplat, a curs doar apa in jos la vale pe strazi o vreme ca pamantul cimentat de seceta nu poate absorbi repede apa.   

Se spala automatic si geamurile cu un potop serios, ca aici asta nu este un bizniz!!!  N-o sa vezi femei sa faca asa ceva si nici calcatul de haine nu se practica acasa, doar la curatatorie chimica.    Era sa uit de spalatul masinilo,r cat este de binevenit o ploaie!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta merită să fie menționată: După 74 de ani, Dinamo retrogradează! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rodi, acum că intră și „U” în liga 1, cu cine ții, cu CFR sau cu „U”? :smile::laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, Vriies a spus:

Rodi, acum că intră și „U” în liga 1, cu cine ții, cu CFR sau cu „U”? :smile::laugh:

Cu CFR țin ca acolo e valoarea. E misto ca au intrat si U, sa aiba aia din Liga 1 pe cine cotonogi. :lol2:

Acu serios, merita felicitari, sa fie in ceas cu noroc!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×