Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

1 minute ago, Motorină said:

De parcare nu zice nimeni? Urăsc orașele și blocurile. (acolo am crescut). 

Ce să spun altceva decât că parcările constituie o mare, mare problemă pentru orice oraș mare din România? Și începe să fie o problemă și pentru orașele mai mici. Orașele, așezările umane, se sufocă de mașini, asta e clar.

Soluții? La o primă vedere, ca soluție pe termen imediat, ar fi parcări subterne și parcări supraterane. Ca soluțiii pe termen lung, e mult de discutat.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parcarea e una dar și traficul... Cat sa mai largesti străzile? Cate sensuri unice și giratorii sa faci? Cate semafoare sa pui?

Pledez pentru benzina și motorina la 10 lei. Măcar sa câștige cineva din toată nebunia. 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 minutes ago, Rodica` said:

La mine în sat numai ksute sunt. Și vaci și bivoli. Canalizare și apa calda pe plan individual. Nu știu ce înseamnă ok. 

:smile:

Am înțeles că aveți numai ksuțe și și vaci și boi. Găini nu aveți? Dar te întrebam dacă ai canalizare, apă caldă, flori și pomi fructiferi? „Totul e ok”, se referă la „Totul e bine?” :smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce e bine pentru mine

Poate nu e bine pentru tine

Pam Pam. 

Am zis bivoli nu boi. De sex feminin toate. Pana și eu am găsit sa îmi fac o poza, după cum se poate vedea în imaginea alăturată.

Boi nu cunosc sa fie. Bine, am un vecin cam bou ca s-a mutat din alta comuna și se cearta cu toată lumea. 

Găini destule în sat, gâște, rațe, toate animalele. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 minutes ago, Rodica` said:

Parcarea e una dar și traficul... Cat sa mai largesti străzile? Cate sensuri unice și giratorii sa faci? Cate semafoare sa pui?

Pledez pentru benzina și motorina la 10 lei. Măcar sa câștige cineva din toată nebunia. 

Traficul e deja teroare! Și probabil că lucrul e valabil nu numai pentru orașele din România, ci pentru toată lumea. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, Vriies a spus:

Ca soluțiii pe termen lung, e mult de discutat.  

Zona rurala e o solutie. Oricum de acolo provin majoritatea :laugh:

Acum 16 minute, Rodica` a spus:

Pledez pentru benzina și motorina la 10 lei. Măcar sa câștige cineva din toată nebunia. 

Pretul combustibilului s-ar resimti si in paine, si in cheltuielile celor care nu folosesc masina in oras. Chiar si in pretul biletelor de autobuz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 31 minute, Motorină a spus:

 

Pretul combustibilului s-ar resimti si in paine, si in cheltuielile celor care nu folosesc masina in oras. Chiar si in pretul biletelor de autobuz.

Știi ce cred? Ca nici atunci traficul auto nu s-ar rari. Ar baga benzina din drujba, cum zicea oarecare și tot ar merge cu mașina după pâine, țigări și cola pana la colț. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Rodica` a spus:

Moto, fii atent la drum. Duamne... Când vad ce e afara la tine.... :surrender:

La mine sint 17*C pe moment devreme dimineata la orele 10:00 AM dar vor fi cel putin 27*C peste scurt timp.

Cerul este albastru si Astrul Soare arde gaz sa incalzeasca pisicii care se intind in curte sa absorbe sanatate la soare!!!

  th?id=OIP.sm88vtZUVyVSpDPqHAQXxQHaHa&pid=Api&P=0&w=300&h=300 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si... cum am facut reclamatie la coletul meu intrat in tara pe 1 noiembrie si disparut in neant, cum a aparut in sistem, desi pana acum zicea ca e o trimitere simpla, si pe aia nu o poti urmari cu track&trace pe posta romana. Cu o mega explicatie pe trei paragrafe despre cum s-au schimbat nush ce formulare de declaratii vamale cu multe litere si cifre si ceva cu temporizare.

 

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×