Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu am tensiune inalta aproape niciodata.   Am tot feluri de aparatura dar nu le folosesc.

Si doctorul se mira cum se intampla, ce fac, dar nu ma prea crede ca NIMIC e raspunsul.   

Secretul este ca eu mananc doar cand imi este foame, nu pentru ca e timp de cina la ora asta!!!  

Asta enerveaza mult pe cei care cauta nod in papura in viata reala si ei au tensiune!!!

La comentariul de mai sus am glumit dar si la modul cel mai serios e tot valabil ca se vede doar intunericul mortal.

Peisaj din asta avem vara pe aici mult pe vreme de Muson, dar se recomanda de fugit la un adapost sigur ca nu se stie ce devine cand incep fulgerarile si tunetele.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit la Parada Militara din Bucuresti.  

A fost o zi frumoasa din cate am vazut, n-a viscolit sau plouat.   Cei in masini n-aveau treaba, doar restul care faceau pasi au nevoie de dublu portie de fasole cu ciolan.   Erau bine imbracati, tineri majoritatea, le trece febra musculara cu o tuica fiarta sau un vin fiert.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La parter se renoveaza un apartament, care era long overdue, au stat acolo in chirie niste unii in numar cred ca de peste 12 persoane in 2 camere, in jurul usii sunt gauri de puteai sa te uiti in casa, si misunau gandacii. Problema nu e bormasina, problema e ca prin gaurile de langa usa a iesit un praf pe holul de la parter al blocului de nu vezi 2 metri in fata si nici nu poti sa respiri. Si incepe sa urce praful si spre etaje.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe la noi cand incepe o constructie, trebuie sa inchida locul cu plastic tare care nu se rupe si nu iese nimic din zona de constructie.  

Trebuie sa dai telefon undeva urgent, sa vina sa vada ca nu se va putea respira si sa fie cineva care curata praful deja scapat de sub control.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le-am batut la usa si le-am zis sa astupe gaurile prin care iesea praful. Acum e mai bine.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Enki said:

La parter se renoveaza un apartament, care era long overdue, au stat acolo in chirie niste unii in numar cred ca de peste 12 persoane in 2 camere, in jurul usii sunt gauri de puteai sa te uiti in casa, si misunau gandacii. Problema nu e bormasina, problema e ca prin gaurile de langa usa a iesit un praf pe holul de la parter al blocului de nu vezi 2 metri in fata si nici nu poti sa respiri. Si incepe sa urce praful si spre etaje.

Oho, bun venit în club! 

Pe noi ne-a terorizat zgomotul și vibrațiile bormașinii cam de vreun an și ceva. Parcă toți s-au vorbit să-și decoperteze pardoselile și să-și găurească pereții. Ajunsesem să cred că singura soluție ar fi să angajez un rachet cu un kalașnikov care să-mi rezolve problema! :laugh: Din cauza vibrațiilor provocate în această perioadă de timp, mi s-a desprins și mie gresia din anumite zone de pe hol și din bucătărie. Așa că, n-am ce face și mă înscriu în club! Undeva în primăvară, bag și io bormașina și-mi schimb toată gresia! :laugh:

Editat de Vriies
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc viata la bloc cu bune și rele. Multe rele. Lecorbusescu ala mai bine se împușca decât sa inventeze blocurile de locuințe. Hai ca nu e toată vina e a lui, e și a noastră. 

Sa nu va afectați toți care stați la bloc ca acesta nu e un atac. Se poate recunoaște adevărul în cele spuse. Sau nu. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 minutes ago, Rodica` said:

Cunosc viata la bloc cu bune și rele. Multe rele. Lecorbusescu ala mai bine se împușca decât sa inventeze blocurile de locuințe. Hai ca nu e toată vina e a lui, e și a noastră. 

Sa nu va afectați toți care stați la bloc ca acesta nu e un atac. Se poate recunoaște adevărul în cele spuse. Sau nu. :o:

Rodi, tu unde stai? Stai la ksuță? :smile: Ai floricele în curte, ai pomi fructiferi? Canalizare, apă caldă, toul e ok? :smile:

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De parcare nu zice nimeni? Urăsc orașele și blocurile. (acolo am crescut) 

Cred că a venit iarna pe bune. Dimineață ploua hotărât, apoi au apărut fulgii și ninge de câteva ore. 

IMG_20211203_155735.jpg

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine în sat numai ksute sunt. Și vaci și bivoli. Canalizare și apa calda pe plan individual. Nu știu ce înseamnă ok. 

:smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×