Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

AAm ajuns in mall, acum vreo saptamana. M-au violat la urechi colindele. Si exclam, plina de rautate tipica de INTJ, cu dispret:  ",DEJA COLINDE?? IMI BAG **** IN EL DE CRACIUN". Gabi se uita la mine urat, la care eu zic, si mai tare " OOO, DA, MA SCUZAAAATI, NU E DELOC PATOLOGIC SA PUI COLINDE ASA DEVREME IN MALL! SI, COPII, VOI CARE BELITI OCHII LA MINE, MOS CRACIUN NU EXISTA! ". Da, dar stiti ceva? Unul din gardieni m-a aplaudat razand si a zis "Nici mie nu imi convine ca pun astia colinde de pe-acum deja. Si le pun pe aceleasi mereu, se repeta, simt si eu ca o iau la padure".

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Colindele ca colindele, alea sunt doar de Craciun. Eu nu suport muzica de fundal din mall in niciun anotimp. De aia umblu pe acolo doar cu castile cu muzica mea la maxim, sa acopere tot,.muzica si reclame. In mijloacele de transport la fel, ca ma enerveaza sa ii aud pe altii vorbind la telefon in gura mare.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era o vreme cand la Walmart canta doar Celine Dion, avea contract cu firma pe restul vietii sotului si aia deja cu o vreme inainte sa moara au oprit muzica ei si ea aera furioasa.   El era in spital ci ceva cancer, parca de piele, si stiau ca nu va scapa de acolo in viata.   Era enervanta situatia ca era si foarte tare dat vocea.   Aici nu se colinda, nu este la moda, doar in biserici.  Inca n-am mancat curcanul dar deja peste tot este decorat de Craciun, nici ziua lui Sf Nick pe 6 Decembrie n-are valoare in America.   

Da' e frig la mine in casa pe moment ca fac ultima oala de sarmale si nu poata fi cald.    Afara sint 14*C, se va raci vremea ne-au spus la TV.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2 din cele 3 colete pe care le astept vin astazi. Al treilea ftle mama lor de posta romana, de cum a intrat in Romania pe 1 noiembrie nu mai e nici un semn de la el, parca intra intr-o gaura neagra cand intra astea in Romania, si mai e si trimitere simpla din SUA pe care nu le poti urmari pe siteul postei. Le-am facut doua reclamatii pentru el pana azi, si niciun semn. In stilul caracteristic, probabil va aparea, il voi lua de la posta, dupa care primesc raspuns la reclamatia mea ca e rezolvata, ca de multe ori pana acum.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Enki, a zis la știri ca pachetul tău ajunge la anu'. Asa ca du-te liniștită la revelion și pe când te întorci îți vine și pachetul. 

:yu:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:

Nu e bai, poa' sa vina si la anu, doar sa vina, sa nu mi-l piarda aia. E ceva ce imi trebuie, mai am dar se va termina, si am fost prevăzătoare si mi-am luat din timp, sa nu imi lipseasca. Azi am sunat la bsi bucuresti, mi-au zis sa merg la oficiul postal, acolo au zis ca nu e, nu le apare in sistem. Le-am zis clar ca daca nu ajunge la data estimata a livrarii, pusa de seller pe ebay, care e 6 decembrie, fac reclamație si imi cer banii pe achizitie.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 ore, King1 a spus:

Am inteles! Nu e problema, vor mai fi ocazii :happy:

Sigur asa va fi! A fost o călătorie nebună, asta e cuvântul cel mai potrivit pentru a o descrie. Am trăit niște experiențe ciudate, unele care mi s-ar fi parut altădată terifiante, altele comice, dar am trecut foarte bine prin ele și am cunoscut și oameni frumoși. Un domn de 70 de ani, care călătorea cu ginerele lui, mi-a daruit și o sticluță mică de parfum "de la mama lui", cum se spune, unul dintre parfumurile primite de la ginerele (moldovean) cu care călătorea și care a lucrat la un moment dat in industria parfumurilor. Am facut schimb de numere de telefoane, iar domnul in varsta, care e de la mine din localitate, mi-a promis ca va veni intr-o zi la mine la serviciu si imi va aduce un parfum la sticla mai mare, unul dintre cele mai cautate si scumpe parfumuri. I-am spus ca nu trebuie sa faca asta, dar a insistat. Posibil sa fi insistat pentru ca i-am promis inainte ca il voi ajuta in caz ca va avea vreodata nevoie, el a zis ca spera sa nu fie cazul, :) de ceva din domeniul meu de activitate, desi cred ca mai curand a fost vorba de marinimie. Nici nu stiu când am ajuns la București. Apoi a inceput aventura turbata. :))) Ce mi-a placut mult la ei a fost ca am gasit multe puncte comune de gandire, ca am mai aflat cateva chestii bune - sper ca si ei de la mine - iar cand au spus ca banii sunt doar hartii, chiar mi-a venit sa ii imbratisez. :)

Dar ce bineeeee e acasaaaa!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
19 hours ago, Fiero said:

Sigur asa va fi! A fost o călătorie nebună, asta e cuvântul cel mai potrivit pentru a o descrie. Am trăit niște experiențe ciudate, unele care mi s-ar fi parut altădată terifiante, altele comice, dar am trecut foarte bine prin ele și am cunoscut și oameni frumoși. Un domn de 70 de ani, care călătorea cu ginerele lui, mi-a daruit și o sticluță mică de parfum "de la mama lui", cum se spune, unul dintre parfumurile primite de la ginerele (moldovean) cu care călătorea și care a lucrat la un moment dat in industria parfumurilor. Am facut schimb de numere de telefoane, iar domnul in varsta, care e de la mine din localitate, mi-a promis ca va veni intr-o zi la mine la serviciu si imi va aduce un parfum la sticla mai mare, unul dintre cele mai cautate si scumpe parfumuri. I-am spus ca nu trebuie sa faca asta, dar a insistat. Posibil sa fi insistat pentru ca i-am promis inainte ca il voi ajuta in caz ca va avea vreodata nevoie, el a zis ca spera sa nu fie cazul, :) de ceva din domeniul meu de activitate, desi cred ca mai curand a fost vorba de marinimie. Nici nu stiu când am ajuns la București. Apoi a inceput aventura turbata. :))) Ce mi-a placut mult la ei a fost ca am gasit multe puncte comune de gandire, ca am mai aflat cateva chestii bune - sper ca si ei de la mine - iar cand au spus ca banii sunt doar hartii, chiar mi-a venit sa ii imbratisez. :)

Dar ce bineeeee e acasaaaa!

E foarte bine, asa va ramane memorabila calatoria! :happy:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×