Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 7 ore, Enki a spus:

Sunt SI-DE-RA-TA ....

Asa se intampla si aici cand vorbesti cu anumite firme, identificarea si daca nu esti pus pe cont, nu-i raspuns.  Mi s-a intamplat si mie cu chenarul rosu dar am abandonat totul.  Au sunat la un timp si am refuzat sa mai lucrez cu ei ca selectia e mare in jurul meu.  Ba imi trimit spitalele sa ma log ca sa confirm terminul, eu nici nu sun ca deja este stabilit de o vreme timpul, ca multe analize se fac mai nou acolo ca s-au inchis alte facilitati.   A devenit timpul de asteptare insuportabil de lung la telefon, ca sa te log-ezi cu Password-uri si altele.  Deja de cateva ori am mers pan-acolo sa fac programare ca eu n-am rabdare sa ascult si in mexicana povestea ca sa pot accesa sa las un mesaj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am indragostit de mintea lui Seneca, va trebui sa fac rost cumva de tot ce gasesc din scrierile lui.

  • Like 4
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mi-am dat seama fara sa il citesc asa, pe larg, ca eu traiam deja dupa unele principii stoice. Ador, adoooor.

Editat de King1
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce fatza si mimica de retardat ai, Bittmane.

 

Si cand deschizi si gura, afla toti ca esti un dobitoc.

Editat de Enki
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Enki a spus:

Ce fatza si mimica de retardat ai, Bittmane.

 

Si cand deschizi si gura, afla toti ca esti un dobitoc.

Nu cred că te interesează cântecacul ăsta...

Cu accent pe "nu creeed".

Rusofilii ăștia conspiraționiști au publicul lor, public pe care nu-l clintește nici un argument rațional. Nu înțeleg de ce-ți bați capul să mai analizezi inepțiile ăstora...

Mai bine fă ceva util, de exemplu inventează niște bare din aluminiu paralele cu podeaua, aflate în partea superioară a peretelui, deasupra ferestrelor, de care atârnă niște bucăți de material inutil care nu face altceva decât să blureze imaginea văzută prin ferestre, care costă "maxim 500 de lei", dar îți sug din card... 2600 de lei.

A, le-ai inventat deja?

Mulțumesc, meriți să te enerveze Bittman.

Invidioaso.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 06.04.2021 la 22:35, Amarena a spus:

Mai ușor cu pianul pe scări, că faci curent, eu l-am "făcut" stând în casă, mi l-au făcut cadou.

Și cam cum i-ai diferenția tu, dac-ai putea?

Poti sa explici putin, cum l-ai facut acasa? 

E foarte usor de facut diferenta: Gigeii care nu cred ori nu le pasa, au masca pe barbie si abia asteapta sa se certe cu un politist, sa-i explice ca ramane fara oxigen, ca e o manevra internationala, ca el e credincios, etc. Unii (eu) poarta masca in masina proprie, alaturi de prieteni. De ce? Ca nu dormim in acelasi loc, nu lucram in acelasi loc.

Pe langa dezinfectante trece toata lumea, ca "irita pielea". La cozi intotdeauna e cate unul-doi-zece cu masca la pubis, nasul pe afara, dornic sa dea si coate.

"Diferentele" astea sunt prevazute de primele masuri luate, problema este ca nu se respecta/nu se aplica amenzi. Ne baga pe toti in casa, ca pe gaini, in loc sa-i arda pe aia prosti.

La munca au facut cativa covid, eu n-am luat. Cu ultimul am si stat la un ceai, cu o zi inainte sa-l ia salvarea. Deja era "racit", iar ceaiul lui nu avea gust. Al meu avea. Spunea ca daca s-ar duce sa isi trateze "raceala", "astia l-ar baga direct la covid". A fost externat dupa vreo 3 saptamani, cat sa moara acasa. 

Altul a mers la manastiri in grup, si a spus ca a racit de la AC-ul masinii. A venit acasa dupa o luna si ceva, cu oxigenul dupa el, apoi si-a revenit complet. Nu crede nici acum in covid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×