Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 15 ore, Enki a spus:

:lol2:   Tocmai mi-am dat seama ca se inchid magazinele si mie mi se termina tigarile. Mai am 6 pana maine. Fuck.

In Arizona cine ramane fara tigara cand totul e inchis, dar nu prea sint momente din astea, se da o fuga pe o rezervatie indiana si ei vand de toate, fara taxe/TVA la alcool si tigari.    

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun așa. La București in weekend se inchid magazinele la 18, si la 20 nu mai iesi din casa, de vineri pana duminica.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se baga si la noi aceeasi treaba, si ma enerveaza. Cu toate ca am țâdulă de la servici, si nu prea am timp liber. Deja suntem de un an in prostia asta. Cine e prost, a facut/murit deja :lol2:
Ar trebui sa diferentieze putin pe cei Gica Contra, de oamenii normali, precauti, vaccinati :flex:

In lockdown aveam magazine deschise si o multitudine de scuze declarabile. Acum e mai enervant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/3/2021 at 7:28 PM, Motorină said:

 Cine e prost, a facut/murit deja
Ar trebui sa diferentieze putin pe cei Gica Contra, de oamenii normali, precauti, vaccinati

Mai ușor cu pianul pe scări, că faci curent, eu l-am "făcut" stând în casă, mi l-au făcut cadou.

Și cam cum i-ai diferenția tu, dac-ai putea?

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu, merg la Pedichiurist ca de aseara ma doare o unghie pe piciorul stang si nu vreau sa ma bag in biznizul altora, ca de acolo unde mai merg, inca nu se stie dar nu acasa direct :meeting:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt SI-DE-RA-TA

Cand am zis ca nu e saptamana sa nu ma enervez pentru ceva, cred ca am avut gura aurita.

Sun azi la bcr, pentru ca firma de la care am pos-ul imi va dubla taxa lunara de luna viitoare si vreau sa renunt la ei, sa ii schimb cu altii. Gasesc pe site-ul bcr ca au oferta servicii de acceptare de carduri. In principal ce voiam sa aflu e daca oferta lor inseamna tot acelasi furnizor externalizat de pos pe care il am in clipa de fata, sau e pos direct de la bcr, sau alti colaboratori in afara cu GP la care sunt eu acum.

Stau 40!!!!! de minute in asteptare la telefon. Imi raspunde un dobitoc, ii explic ca vreau sa stiu daca oferta de pe siteul bcr se refera la pos-uri direct de la ei, sau tot externalizat prin aceeasi global payments de la care am pos-ul eu. In loc sa imi raspunda, incepe cu o mie de intrebari de verificare, si la doua nu ii corespundea, deci nu eram eu aia care suna, deci nu imi poate oferi informatiile. Dupa lupte seculare, il intreb: ok, nu imi poti oferi mie, pentru numele meu si firma mea aceasta informatie (de la cine vine pos) dar facem asa: considera ca sunt un client nou nout, care nu are nici cont la voi, si vrea sa stie daca isi face cont cine ii va da pos-ul: bcr direct, global payments sau altii? Cu chiu cu vai a zis ca si bcr da, dar si alti furnizori, nu doar gp. Booon.Ii zic mersi frumos, ce era asa de greu sa raspunzi, imi fac eu singura cerere de pos pe formularul de pe site.

Intru pe site, completez toate datele de firma, si la final era un camp cu mesaj de transmis, obligatoriu de completat. Ma apuc si scriu ce vreau si de ce, se face campul rosu, si dedesubt imi scrie folositi doar litere si cifre. Ma uit - nu pusesem nici o inimioara, niciun emoticon cu cacat, scrisesem doua propozitii si atat. Dau submit - nu ma lasa, campul era in continuare rosu. Zic ce mortii ma-sii are, verific din nou tot, era ok. Incerc sa completez si de pe telefon formularul, tot nu ma lasa sa dau submit, chenar rosu si jos scris folositi doar litere si cifre. Intr-o strafulgerare de GENIU, care intelege ca oamenii sunt handicapati si poate sa se coboare la nivelul lor, sterg toate virgulele si punctele din mesaj, si dau submit. Si il ia.

O sa ma doara capul juma de zi de la prostia astora.

 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×