Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 9 minute, Enki a spus:

Nu cred ca asteapta psd protest pentru scoala mai multa. E contraproductiv pentru ei pe termen mediu si lung.

Iată, în sfârșit! 

Abia acum ai pus punctul pe "y"!

Nu doar psd, dar nici pnl, usr, udmr, aur sau care or mai fi nu doresc o Românie cu adevărat educată! Despre BOR nici nu mai pomenesc, dacă s-ar putea, ar interzice cărțile și caietele și le-ar numi unelte ale Satanei.

Cred că singurul Ministru al Învățământului care a început o reformă reală a fost Daniel Funeriu, dar l-au liniștit mafioții destul de rapid. 

Acum am înțeles că e destul de vocal pe facebook. Eu nu mai am cont pe facebook de mai mult de un an, dar dacă aș avea, l-aș urmări. Omul mi s-a părut întotdeauna cu capul pe umeri și cu o clasă peste clica politică românească.

Chiar și peste Președinte, care, săracul, poate e bine intenționat, dar e ținut din scurt de hienele din jurul său.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:

Exact. E un abuz si e si impotriva firii sa forțezi o ortodoxa sa se impreuneze cu o catolica

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci, am inteles ca vor taia din vacanta de vara. Eu de anul trecut am sustinut sa se tina scoala vara, o parte si afara in aer liber, unde se poate, in curte, si sub sistem hibrid..pt ca primavara si toaman e nebunie cu virusul....

S-a vazut clar ca vara parca scade incidenta, nu e mediul asa propice nici pt corona, oamenii se misca mai mult, stau in soare, asta ajuta.

Editat de Stu'
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, Enki a spus:

:lol2:

Exact. E un abuz si e si impotriva firii sa forțezi o ortodoxa sa se impreuneze cu o catolica

Și să circumcizi vacanta de vară din cauza asta.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele doua sau trei saptamani inghitite de vacanta asta de primavara le vor adauga la finalul semestrului.

Oricat de dragut si de sanatos ar parea, nu poti sa tii vara scoala. Nu poti sa tii copiii in caldura aia infernala. Nici in clase, nici afara.

In plus, hai sa zicem, la gradinita poti sa scoti grupa afara si sa faci activitati cu ei prin curte. Dar la gimnaziu, la liceu? Ce faci cu ei afara, ii pui sa cante cantecele? Sa sara intr-un picior?

In plus, nu poti sa muti examenele de evaluare nationala in cea mai calduroasa luna a anului.

S-au tampit toti. De ce nu baga scoala online, daca nu mai vor infectari in scoli? De ce vacanta?

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Kleopatrah a spus:

Și să circumcizi vacanta de vară din cauza asta.

:lol2:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb Iohannis cu ce ii este atat de dator lui cimpeanu, incat unu la mana - l-a pus ministru la educatie, cand erau variante mai bune. si doi la mana, nu ii comenteaza deciziile luate, ca nu e prima tampenie pe care o face schimband radical structura anului.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Enki a spus:

Eu ma intreb Iohannis cu ce ii este atat de dator lui cimpeanu, incat unu la mana - l-a pus ministru la educatie, cand erau variante mai bune. si doi la mana, nu ii comenteaza deciziile luate, ca nu e prima tampenie pe care o face schimband radical structura anului.

Am citit câmpenie în loc de tâmpenie 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Enki a spus:

S-au tampit toti. De ce nu baga scoala online, daca nu mai vor infectari in scoli? De ce vacanta?

Ar trebui sa taie din materia inutila, si s-ar scurta anul scolar cu 2-4 saptamani. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×