Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 2 ore, Enki a spus:

Eu azi mi-am gasit o pereche de pantaloni la raionul pentru barbati, e a treia oara ca gasesc la Reserved pantaloni barbatesti care imi plac mai mult si imi vin mai bine decat ce gasesc la femei.

Ne-ați furat BIC-urile, parfumurile, pălăriile, cămășile, acuma ne furați și pantalonii?! 

Mâine-poimâine o să ne purtați și AZP-urile!

Pfuai, ce vremuri am ajuns... 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, Enki a spus:

Eu azi mi-am gasit o pereche de pantaloni la raionul pentru barbati, e a treia oara ca gasesc la Reserved pantaloni barbatesti care imi plac mai mult si imi vin mai bine decat ce gasesc la femei.

Eu de ani multi imi cumpar pantaloni si tricouri de la raionul "Barbati" oricare sa fie magazinul.   Doar cei subtiri de vara fara buzunare si metale sau altle cumpar de la femei pentru vremea de +45*C.    Aproape toate tricourile au un decolteu pan-la buric la femei sau cad de pe umeri insa au maneci mai lungi cu 20-30 cm ... la barbati gasesc asa cum imi plac, ma acopera si nu le pierd, au si materialul mai placut la vedere, culorile ma atrag mai mult.   Imprimeurile sint de admirat si la marimi se potrivesc mai bine decat la femei.   Mi-am cumparat azi un pulover de Lana Merino 85% si Matase 15% iar pretul redus cu 80% si nu este decoltat, este usor ca este subtire si nu ma face sa ma scarpin.  La femei erau toate pe papusa Barbie sau pe un Dinozaur.    Costumele de baie erau la intrare reclamate deja pentru sezonul care se apropie repede "pe la noi" ... erau 12 randuri de 10 metri fiecare doar cu marfa la moda!!!    

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Maeve. a spus:

Ce inseamna AZP? 

AZP-urile sunt chiloții pe care îi purtam în armată.

Aparat de Zăpăcit P...

Pentru că erau foarte largi.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, gargbird a spus:

Ne-ați furat BIC-urile, parfumurile, pălăriile, cămășile, acuma ne furați și pantalonii?! 

Mâine-poimâine o să ne purtați și AZP-urile!

Pfuai, ce vremuri am ajuns... 

Atunci nu-ti mai zic ca mi-am gasit si o geacă tot acolo :lol2:

Ups.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, gargbird a spus:

AZP-urile sunt chiloții pe care îi purtam în armată.    Aparat de Zăpăcit P...    Pentru că erau foarte largi.

Am avut o colega de munca, Rezervist in Fortele Armate dupa cativa ani de Boot Camp si nu avea haine civile decat niste jeansi si tricouri, bocanci.  La corp era mai firava ca mine si se pregatea sa devina ceva inginer de asta a ajuns in Rezerva pana termina facultatea si lucra la "privat" firma fiin la capatul ogorului/gardului bazei unde apartinea.   Nu era prima femeie de care am aflat mai tarziu ca poarta doar uniforma si la Christmas Party dar este acceptat oriunde.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu la moment o să bag și io ceva colea pentru cei care sunt dispuși să mai aprecieze o performanță sportivă românească.

Anume că:

România a încheiat duminică participarea în concursurile de senioare şi junioare de la Campionatul European de gimnastică feminină cu un bilanţ de 14 medalii, din care opt sunt de aur!

Larisa Iordache a obținut patru medalii, din care două de aur, după trei ani de pauză.

Ana Bărbosu a obținut şase medalii de aur la junioare, record în istoria participărilor României la CE.

 

Nu pot spune decât: Bravo, fetele!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc sa cumpar Gutui si Granadin/Rodie la arabu', ardei maghiari, se cultiva in jur de Tucson si vad ce mai gasesc pe rafturile cu dulciuri, Rahat Turcesc in zeci de arome, Halva, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×