Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu n-am fost la colindat niciodata, mereu primeam pe colindatori, bunicul ne explica skil-uri de "gazda bun" ... am trecut doar la primii vecini care aproape ca traiau cu noi mereu, asa era traditia pe vremuri, ne ajutam.  Veneau copiii si din al 5-lea sat, pe unii bunicul nu-i mai lasa sa plece in noapte pe drumuri, le culca in casa si dimineata pe la pranz cineva cu sanie ii ducea acasa, mergeam si eu cu sora mea la acea plimbare cu bunicul la 10-15 km!!!   Vecinii ne aduceau din bunatatile lor sa gustam ca la fel era parte din traditie, dar mai mult ca sa tina relatie buna cu bunicul de care avea nevoie tot satul ca stia sa sudeze metale cu precizie nemteasca, avea atelier.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 11.12.2020 la 17:01, King1 a spus:

Imi fac planul cum sa-mi construiesc un terariu cu generator de ceata. =P~

serpi, soparle?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, Stu' said:

serpi, soparle?

Deocamdata doar plante iubitoare de umiditate :happy:

Sper sa ma pot apropia de ceva de genul:

 

 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, King1 a spus:

Deocamdata doar plante iubitoare de umiditate :happy:

Sper sa ma pot apropia de ceva de genul:

 

 

Mult spor. Nu e nimic mai relaxant si mai placut decat sa construiesti ceva cu mainile tale. 

Imi plac la nebunie tutorialele DIY, am si eu multe salvate sa le pun in practica la un moment dat, majoritatea alor mele sunt pt decoratiuni.

Ah, si sa pui poze cu rezultatul, bineinteles. Si cu etapele de lucru ca e treaba complexa acolo.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurul lucru pe care mi l-as mai dori acum, un astfel de loc unde sa merg cu familia si prietenii, sa ma intorc dupa anul nou.

Sa fie o cabana suficient de mare incat sa avem loc toti, dar suficient de mica sa nu mai intre si outsideri. Sa fie cineva sa ne gateasca, sa avem suficient whiskey si vin, muzica faina, sa fie zapada frumoasa afara in fiecare zi dar sa nu trebuiasca sa ies in ea decat daca vreau. Si sa se fumeze in interior.

 

image.png.a00cba37f9d6c83ba2ff01e492dfb4f5.png

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inchiriati o cabana numai grupul vostru si ii puneti pe barbati sa gateasca. gratarul e si usor de facut.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
18 minutes ago, Enki said:

Singurul lucru pe care mi l-as mai dori acum, un astfel de loc unde sa merg cu familia si prietenii, sa ma intorc dupa anul nou.

Sa fie o cabana suficient de mare incat sa avem loc toti, dar suficient de mica sa nu mai intre si outsideri. Sa fie cineva sa ne gateasca, sa avem suficient whiskey si vin, muzica faina, sa fie zapada frumoasa afara in fiecare zi dar sa nu trebuiasca sa ies in ea decat daca vreau. Si sa se fumeze in interior.

 

image.png.a00cba37f9d6c83ba2ff01e492dfb4f5.png

Fain! 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×