Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

"A plouat" azi, asta a fost o minune dar nu la mine in zona, aici doar 3 picaturi pe 1 metru patrat dar nu unu langa altu.  Ploaie tipica inafara de MUSON care a sosit am impresia ca am zarit acei nori albi si pufosi la orizont care se ridica spre centrul cerului si e mare taraboi.   La stiri au uitat sa ne aminteasca, precis e alta forma de ploaie din alte surse.   In aer e miros de apa fierbinte.   

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, King1 a spus:

Eu nu stiu ce am, simt foarte multa iubire in piept, parca as incepe sa spun tuturor persoanelor cu care discut ca le iubesc :eek: inclusiv voua, normal!

Cred ca fiindca mi s-au intamplat multe lucruri bune in ultimul timp si am o vibratie ridicata, poate de asta :smile:

Ma bucur mult pentru tine! Si eu mai am momente din astea, inainte erau foarte dese, cred ca m-am nascut cu o pofta de viata incredibila, dar viata si oamenii au avut grija sa imi tot dea in cap. Sper ca pe drumul tau sa fie mereu numai senin, chiar esti un om frumos tare.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut de cautat Luna pe cerul innourat ca era ascuns mai tot timpul dar in final, l-am controlat ... era rotund, frumos, stralucitor dar se grabea.  Nici o schimbare nu se vedea in culoare mai ales sau marime, o sa-l urmaresc zilnic in acest week-end.   Ar fi bine sa intervina orice fel de Luna in mintile distrugatorilor in numele egalitatii culorilor de piele umana sa se astampere ca nu se va schimba nimic la culorile umane chiar daca distrug planeta.    

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A avea taria sa iti recunosti greselile si sa iti ceri iertare pentru ele este un act de mare noblete sufleteasca de care putini oameni sunt capabili.:smile:

Azi am postat si eu altceva in afara de obisnuitele vaicareli cu oboseala  mea, cu care sigur agasez lumea de multa vreme incoace. Bravo mie!

Editat de Fiero
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acum la un market Mega pe care nu prea il frecventez, dar a ramas singurul care nu iti ia temperatura la intrare si e mai liberal cu mastile, si are preturi de market, nu de boutique- shop&go.

3 blocuri, o intersectie si o piata pana acolo

8 cersetori am intalnit pe drum

Plus 4 batrani langa piata care aveau cate un fir de ceva sau un ardei si se rugau de oameni sa le dea oricat ca mor de foame

Nu e ceva normal, aici in zona maxim un cersetor vedeam ....

Am intrebat-o pe casiera de la Mega, ca se bagase in conversatie cu mine, daca stie cand nu va mai fi nevoie de masti

Niciodata

Niciodata????

Niciodata, pai trebuie sa ne omoare cumva, si au gasit solutia

S-a bagat si gardianul in vorba, si inca doi clienti

Nu am mai putut urmari discutia, ca se spuneau lucruri grave dar oamenii pareau foarte relaxati

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La iesire din baie am tras usa peste degetele de pe mana dreapta, cele trei din mijloc, dar fara sa vreau ... practic nu stiu cum s-a intamplat ca-s singura acasa pe moment, curent nu este ce merge AC/Clima, nu am alergat ca nu-i loc de asa ceva, parca cineva a impins usa, ca altfel nu-mi explic.   Dar ce durere!!!   Pentru aceste accidente si arsuri cu ulei sau apa in bucatarie se recomanda sa se tina partea vatamata in Iaurt pana nu mai doare si nu se vor face basici dureroase, poate nu cad nici unghiile, mai jos s-au lovit decat baza unghiilor dar nu se stie inca, doar daca innegresc cu timpul in viitorul apropiat.   Am avut iaurt natur dar si cu fructe, recent am luat si in zer cu iaurt ma jucam vreo 20 de minute, nu-mi iesea nici o lacrima desi am urlat puternic.  Pe moment sint bine dar si bratul drept ma doare de o vreme, de picior nu mai vorbesc, de 2 ani si ceva ma doare un muschi, cateodata.    N-are leac.  Vad ca acea Luna pasnica ma ajunge din urma, dar nu voi cumpara capsuni desi ar fi in plin sezon, dar depinde si de pret ca e week-end si lumea cumpara mai mult daca-i ieftin, altfel merge la gunoi ca vine din California, din Valea aia cu multe bunatati si deja-i scuturat binisor in TIR.   A scazut temperatura cu 10*C fata de cea normala, atat ne-a facut si noua una din culorile Lunii.   Maxima zilei va fi doar de 34*C dar nu-mi vine sa cred inca.      

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gizăz, ce debit aveți, doamnă...

Eu mi-am dat cu un topor de opt kilograme peste degetul thumb din mâna stângă, tocmai când băteam cu ea o pană care trebuia montat pe baros ca să nu sară din coadă și să mă ucidă în cap prin cădere. De două luni unghia este înnegrit fără să cadă. Am băut o mulțime de iaurt dar tot m-a durut fără să urlu puternic, doar am înjurat despre ceva rușinos la adresa toporului care oricum nu știe sentimentul matern, care am vrut să cumpăr iaurt dar nu aveau decât cu aromă de Căpșuni, iar eu nu sunt alergic la căpșuni dar un coleg de-al meu mi-a dat o caserolă întreagă culese din grădina lui propriu cu nevasta care e foarte drăguță și i-am strâns un furtun la robinet căci eram prieteni, deși el este alergic. Azi a fost cald, cam 25 de grade la soare, că am uitat automobilul în soare și a plouat oarecum, deși praful tot nu s-a restrâns prea mult, că era înăuntru. 

Editat de gargbird
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc sa-mi cumpar capsuni si 2 arme sa fie bine pazite fructele ... la pisici ma refer si la papagalii verzi din curte ca au emigrat deja Kolibri la Sedona, spre nord.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Kleopatrah said:

Am fost acum la un market Mega pe care nu prea il frecventez, dar a ramas singurul care nu iti ia temperatura la intrare si e mai liberal cu mastile, si are preturi de market, nu de boutique- shop&go.

3 blocuri, o intersectie si o piata pana acolo

8 cersetori am intalnit pe drum

Plus 4 batrani langa piata care aveau cate un fir de ceva sau un ardei si se rugau de oameni sa le dea oricat ca mor de foame

Nu e ceva normal, aici in zona maxim un cersetor vedeam ....

Am intrebat-o pe casiera de la Mega, ca se bagase in conversatie cu mine, daca stie cand nu va mai fi nevoie de masti

Niciodata

Niciodata????

Niciodata, pai trebuie sa ne omoare cumva, si au gasit solutia

S-a bagat si gardianul in vorba, si inca doi clienti

Nu am mai putut urmari discutia, ca se spuneau lucruri grave dar oamenii pareau foarte relaxati

 

E grav, da, si pe zi ce trece aflu chestii tot mai grave...

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, gargbird said:

Gizăz, ce debit aveți, doamnă...

Eu mi-am dat cu un topor de opt kilograme peste degetul thumb din mâna stângă, tocmai când băteam cu ea o pană care trebuia montat pe baros ca să nu sară din coadă și să mă ucidă în cap prin cădere. De două luni unghia este înnegrit fără să cadă. Am băut o mulțime de iaurt dar tot m-a durut fără să urlu puternic, doar am înjurat despre ceva rușinos la adresa toporului care oricum nu știe sentimentul matern, care am vrut să cumpăr iaurt dar nu aveau decât cu aromă de Căpșuni, iar eu nu sunt alergic la căpșuni dar un coleg de-al meu mi-a dat o caserolă întreagă culese din grădina lui propriu cu nevasta care e foarte drăguță și i-am strâns un furtun la robinet căci eram prieteni, deși el este alergic. Azi a fost cald, cam 25 de grade la soare, că am uitat automobilul în soare și a plouat oarecum, deși praful tot nu s-a restrâns prea mult, că era înăuntru. 

:lol2:

 

47 minutes ago, The Unknown said:

Ma duc sa-mi cumpar capsuni si 2 arme sa fie bine pazite fructele ... la pisici ma refer si la papagalii verzi din curte ca au emigrat deja Kolibri la Sedona, spre nord.

:lol2:

 

Hai ca m-ati distrat :)))))

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×