Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu mai cumpar tagliatelli de la Lidl. Ma doare stomacu. Sau o fi de la sos? 

Presimt o seara naspa. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Ninen a spus:

Nu mai cumpar tagliatelli de la Lidl. Ma doare stomacu. Sau o fi de la sos? 

Presimt o seara naspa. 

sigue e de la sos. de la paste nu are ce sa fie.

Daca ai pepsi, bea cu putina lamaie. Sau incearca un  iaurt usurel cu putina branza sarata si paine prajita azi. 

Si bea multa apa. 

Daca ai un pansament gastric (gen Omeran) - ia unul.

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Stu' a spus:

sigue e de la sos. de la paste nu are ce sa fie.

Daca ai pepsi, bea cu putina lamaie. Sau incearca un  iaurt usurel cu putina branza sarata si paine prajita azi. 

Si bea multa apa. 

Daca ai un pansament gastric (gen Omeran) - ia unul.

Multumesc. :huggles:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

thumbnail?appId=YMailNorrinLaunch

De la caldura de ieri de 46*C  s-a ars pomul tanar de lamai.  Nu cred ca va mai reveni.   Am avut si mai multe grade in anii trecuti dar numai iarba s-a ars complet.  

In spate este un alt pom, un portocal cu miez rosu, are 100 de ani si suporta caldura excesiva mai bine.  A fost mai inalt dar am taiat uscaturile si creste.  

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu ce am, simt foarte multa iubire in piept, parca as incepe sa spun tuturor persoanelor cu care discut ca le iubesc :eek: inclusiv voua, normal!

Cred ca fiindca mi s-au intamplat multe lucruri bune in ultimul timp si am o vibratie ridicata, poate de asta :smile:

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 minute, King1 a spus:

Eu nu stiu ce am, simt foarte multa iubire in piept, parca as incepe sa spun tuturor persoanelor cu care discut ca le iubesc :eek: inclusiv voua, normal!

Cred ca fiindca mi s-au intamplat multe lucruri bune in ultimul timp si am o vibratie ridicata, poate de asta :smile:

E normal să simți asta, ești tânăr, începi să te simți împlinit, nu ai frustrări de vărsat aiurea, ești pozitiv și începi să devii înțelept. 

Ești un copil frumos, fizic și psihic.

Încă nu ești înțelept, o să-ți dai seama mai târziu, da' e clar că ești pe drumul bun. Bravo!

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, King1 a spus:

Eu nu stiu ce am, simt foarte multa iubire in piept, ....

Se tine cont si de Planetele in actiune azi ca s-a intamplat acea Eclipsa Lunara speciala.   In America de Nord cel putin nu s-a observat ca este zi, insa la mine parca sta sa ploaua, soarele mai mult e ascuns dupa niste nori asta scade si temperatura aerului dar si lumina zilei.  La un moment dat credeam ca deja e spre seara si era 11:00 AM, pasarile ciripeau in paguba, curtea era plin de ele ca niciodata, acum nu vad una si e liniste si nu e inca timpul lor de retragere la 2:30 PM.   Eu sint mai severa azitazi, nu ne misca pe aceleasi unde pe toti pamantenii dar se simte o influenta si schimbare de personalitate ... ca sa vezi efect secundar: - suna cineva din UK si vrea sa lamureasca pe sotul ca nu exista oras cu acest nume unde locuim noi ca el inca n-a auzit ... asta sta sa-i dicteze pe litere, ii indica site-uri de cautare ... intervin ca ma enerva deja sa ascult, dar cu mine nu i-a mers ca l-am trimis sa ... vina pe jos pan-aici!!!

      

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×