Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 4 minute, Sherlock a spus:

Si la tine apare optiunea : Acest user nu poate vedea reactia ta. Esti sigur ca vrei sa reactionezi?

La mine este asa: Acest user nu poate vedea reactia ta. Renunta!

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, adal* said:

La mine este asa: Acest user nu poate vedea reactia ta. Renunta!

Știi care-i problema? Părerea mea, din ce văzui, e că nu prea mai interesează pe nimeni problemele tehnice ale acestui forum. Așa că despre ce mai vorbim? Ah, da, despre „acu la moment”, despre cum o fi cu extratereștrii, despre oleacă de filosofie, despre dedicații muzicale. Eh, ce mai contează?...

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai, ca n-o sa murim acum de la niste like-uri pe care nu le putem vedea. Au fost vremuri cand nu aveam deloc butonul like si am #rezistat. 

Parerea mea este ca acest buton de like mai mult a stricat decat a ajutat, eu l-as scoate definitiv, de peste tot. 

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Vriies a spus:

Știi care-i problema? Părerea mea, din ce văzui, e că nu prea mai interesează pe nimeni problemele tehnice ale acestui forum. Așa că despre ce mai vorbim? Ah, da, despre „acu la moment”, despre cum o fi cu extratereștrii, despre oleacă de filosofie, despre dedicații muzicale. Eh, ce mai contează?...

Si eu si adal* am glumit.

Nu scrie nicaieri ca userul nu poate vedea reactia.

Eu oricum, personal, dau like aproape la toate postarile, cand am timp. Mai putin aria de politica pe care nu o urmaresc.

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
17 minutes ago, ♫ Blues ♬ said:

Hai, ca n-o sa murim acum de la niste like-uri pe care nu le putem vedea. Au fost vremuri cand nu aveam deloc butonul like si am #rezistat. 

Parerea mea este ca acest buton de like mai mult a stricat decat a ajutat, eu l-as scoate definitiv, de peste tot. 

 

9 minutes ago, Sherlock said:

Si eu si adal* am glumit.

Nu scrie nicaieri ca userul nu poate vedea reactia.

Eu oricum, personal, dau like aproape la toate postarile, cand am timp. Mai putin aria de politica pe care nu o urmaresc.

Da, bre, așa e! Dă-le dreak de laikuri! Că oricum io nu le văd și vă iubesc suficient de mult ca să nu mă împiedic de un amărât de like!:laugh:

Da ziceam și io de chestiile tehnice de p'aci:laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce să zic? E marfă! :laugh:

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Vriies a spus:

Nu contează cine dă like și cine nu. Treaba e că, indiferent de câtă populație frecventează acest forum, regulile tre să fie aceleași pentru orice user.  

Cand am intrat eu le Ropo prima oara - se fac 8 ani in curand - nu exista chestia asta cu like-urile. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si era mai misto fara. Tin minte ca am pus o poza, prima poza pe ropo de atunci si au fost pagini intregi de comentarii, la toate pozele era asa - comentarii bune sau rele, dar erau.

 Era frumos, chiar discutam, acum cu un like scapi repede, poate ca si din cauza asta am ajuns sa nu mai comunicam unii cu altii.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Nu numai aici, oriunde like-urile nu inseamna musai apreciere,  inseamna si: "am vazut", "uite ca-s si eu pe-aici", "hai sa-i dau like, ca mi-a dat si ea/el", "ii dau ca e din grupul meu", "ii dau sa nu se supere", "parca nu e in apele ei/lui, hai sa ii dau de incurajare" etc. Like-urile au ajuns sa inlocuiasca multe, sunt un fel de scurtatura. Comunicare pentru roboti. Dar noi nu suntem inca roboti, desi parca ne dam silinta sa devenim unii.

  • Like 5
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×