Sari la conținut
Forum Roportal
Mika_ella

Mi'e frica...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am 18 ani jumate si sunt cu prietenul meu de aproape un an.Nu s'a intamplat inca nimic intre noi deoarece mie imi este frica.De fiecare data cand ajungeam mai departe io spuneam:stop!Cu toate ca vedeam dezamagirea in ochii lui,el mi'a spus ca nu ma preseaza,ca va astepta,si ca se va intampla atunci cand voi vrea io.Il iubesc foarte mult,il doresc,stiu ca si el ma iubeste pe mine,dar cu toate acestea nu pot sa fac dragoste cu el...mi'e frica si mai este vorba si de principiile religioase...cum o sa'i spun parintelui la spovedanie lucrul asta?ce sa fac?!:(help me...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia si tu taurul de coarne! Chiar daca ti-e frica! Uite o formula de a spune parintelui:

"Parinte am pacatuit cu gandul , vorba si fapta. Si regret!" Sunt super curioasa de penitenta. Oricum sa nu-ti fie frica. NU se moare din atat!

 

Vezi si topicul cu "prima data doare?" Treaba cu preotul era la gluma, nu era serioasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si mai este vorba si de principiile religioase...cum o sa'i spun parintelui la spovedanie lucrul asta?ce sa fac?!:(help me...

Părerea mea este că unele lucruri ar trebui să răm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
......Dumnezeu...asa spune religia nu?

da o raita pe la religie si spiritualitate....s-ar putea sa te ajute in intrebarile de genul asta :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normal,dar pacatul trebuie totusi marturisit inaintea unui preot care este doar un mesager intre mine si Dumnezeu...asa spune religia nu?

 

Si de ce ar fi un pacat?

 

Nu inteleg, sincer. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si de ce ar fi un pacat?

 

Nu inteleg, sincer. :crazy:

 

 

ia o carte religioasa sau un indreptar de spovedanie si citeste la pacatul desfranarii....vei intzelege...

 

poate exagerez in privinta asta pt ca stiu ca in ziua de azi nu se mai tine cont de lucrurile astea...dar totusi...nu pot sa nu ma gandesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ia o carte religioasa sau un indreptar de spovedanie si citeste la pacatul desfranarii....vei intzelege...

citeste arsan emmanuelle....si mai vorbim...nimeni nu-ti poate impune adevarul...e dreptul tau sa-l cauti.

unde scrie in biblie ca 2 oameni[fata-baiat] care au relatii sexuale savarsesc un pacat???????

lasa spovedaniile...alea au aparut mult mai tarziu...cum am zis...da o raita pe la religie :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ia o carte religioasa sau un indreptar de spovedanie si citeste la pacatul desfranarii....vei intzelege...

poate exagerez in privinta asta pt ca stiu ca in ziua de azi nu se mai tine cont de lucrurile astea...dar totusi...nu pot sa nu ma gandesc...

 

Mda, nu-mi imaginam sa mai existe astfel de oameni. :crazy:

Scuza-mi ignoranta. :spiteful:

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 18 ani jumate si sunt cu prietenul meu de aproape un an.Nu s'a intamplat inca nimic intre noi deoarece mie imi este frica.

O sa vina momentul, o sa simti cand ai sa fii pregatita :giverose: ....eu mi-am tinut sotul (prieten pe-atunci) aproape un an juma in stand - by :giverose:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×