Sari la conținut
Forum Roportal
miryam

Parul drept

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exista cumva un permanent pt efect de par intins?

Am auzit pe cineva care si-a facut asa ceva-n afara tarii, dar nu sunt sigura ca la asta se referea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista cumva un permanent pt efect de par intins?

Am auzit pe cineva care si-a facut asa ceva-n afara tarii, dar nu sunt sigura ca la asta se referea.

:flowers:

 

Sa inteleg ca esti cretzulina?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am parul asa cum vreau: drept. si daca am pofta de par ondulat, fac niste bucle din perie, dau cu fixativ din abundenta si am bucle toata ziua. dar il prefer drept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu se mai poarta par drept (in sensul se lins si neted)... :o: Ura, caci am par ondulat!

Se spune ca intinderea chimica a parului e cea mai nociva manevra pt par!

Editat de Harmony

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am un par f cretz ( si nu numai..ci si f "dezordonat" sa zic asa..). Am folosit placa fara ceramica de cateva ori, dar ma indreptam si, nu exagerez, peste 1 ora MAXIM aveam parul incretzit la varfuri si cu f mult volum ( asta fiind o alta mare problema de-a mea). Apoi am avut o placa Remington, pe care toata lumea o lauda, dar si cu aceasta imi statea parul drept doar o zi, a doua zi cand ma trezeam sa il gasesc incretit, sau .. cateodata si mai rau...in cateva ore..de la vant ma trezeam cu o claie de par in cap, cat de cat drept, dar ce`i drept cu foarte mult volum. Insa dupa multe cautari am gasit placa de care aveam nevoie. Am cumparat acum foarte putin timp o placa cu ioni, care nu numai k nu iti arde parul, dar il retextureaza, adik in timp ce ti-l indreapta ti-l face mai matasos si il repara, sa spun asa. E o placa din State.. Daca cineva vrea sa afle mai multe despre aceasta placa-minune spuneti-mi si va arat o poza cu placa si va zik mai multe detalii :offtopic: E super!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doamne cat mi-as dori sa am parul drept... :lol2: ...eu il am la varfuri ondulat..si acum ca l-am mai si tuns vad ca se onduleaza si mai mult :doh:(..Voi il vreti drept sau ondulat??folositi placa pt a l indrepta ?

 

da folosesc placa dar necesita prea mult timp:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da folosesc placa dar necesita prea mult timp:(

 

Depinde de placa. Asa ma chinuiam si eu inainte sa ma indrept, acum in 20 min il indrept..Si ma tine drept pana la urmatoarea spalare. Iau suvitza cu suvitza, am parul pana un pik mai jos de umeri..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×