Sari la conținut
Forum Roportal
miryam

Parul drept

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am si eu un off mare ! la vreo 20 de ani am descoperit si eu placa, eu avand parul ondulat cu bucle mari, puteai sa juri ca sunt facute cu ondulatorul.si l am tot indreptat, l am filat pana la umeri, o minunatie de par..pe la vreo 22 de ani asa m am trezit cu el ca nu mai sta deloc nici cret nici drept.intre timp i am bagat suvite blonde cu pudra! si acum l as vrea inapoi cret! tin sa mentionez ca am folosit o placa ion shine scumpilica ea asa.. acum am vreo juma de an de cand nu mai folosesc placa si ast sa mi creasca paru sa ii treaca suvitele sa il pot tunde..oare va reveni la normal dupa ce voi taia parul suvitat si indreptat! hmm..help..any chances??? va pupacesc

am pus poze before and after..se intelege care cum sunt:d

 

Eu as baga. :cheer:

 

 

Habar n-am. Eu nu am nevoie de sampon pentru par drept. Incearca si tu sa vezi care e bun.

 

sincer..eu am stat ceva timp intre baieti si cert e un lucru : le plac fetele cu volum la par, cu par bogat sau cum vreti sa il numitit caci multora dintre ei le place sa si treaca mainile prin parul iubitei ! si in ceea ce priveste cret drept: CRETZ clarrrr ! parerea mea..:crazy:)

post-247032-1253044982_thumb.jpg

post-247032-1253045158_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doamne cat mi-as dori sa am parul drept... :roll: ...eu il am la varfuri ondulat..si acum ca l-am mai si tuns vad ca se onduleaza si mai mult :)(..Voi il vreti drept sau ondulat??folositi placa pt a l indrepta ?

exista 2 solutii speciale din germania de foarte buna calitate.prima solutie o dai pe par stai cu ea 40 min,te speli,fara sampon,te usuci,te intinzi cu placa,dupa ce se raceste parul dai cu a doua solutie si stai 15 minute dupa care te speli.;parul va ramane drept si stralucitor 6 luni fara sa mai te faci vreodata cu placa..chiar daca te ondulezi sau te coafezi cand te speli parul redevine perfect drept.e perfect .numai trebuie sa il arzi zi de zi cu placa.tot procedeul costa 200 lei .daca doresti contacteaza-ma.0762302598-lumi.sau la id mess lumilumiy.la domiciliul tau sau al meu.gandeste-te cati bani economisesti.200 lei pt.6 luni.si pretul se mai poate negocia.va astept cu drag :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu il am ondulat spre cret si l-am tot indreptat..pana mi-am dat seama ca ii fac rau is m-am potolit, tu oricum trebuie sa ai in vedere ca acum e mult mai lung, deci implicit mai greu si buclele se lasa. asteapta sa se mai regenereze si cand te vei tunde se va ondula din nou :nep:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, eu mi-am facut in septembrie un tratament cu keratina braziliana la salon iHair, mi-a hranit parul deteriorat, acum este moale, drept si stralucitor. Keratina braziliana reface firul de par si indreapta. Este grozav!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu il am cret. :cheer:

Il mai indrept cu placa, din gand in gand, dar...e mult de munca. :cheer:

vorbesti de parul de acolo..?

 

am si eu un off mare ! la vreo 20 de ani am descoperit si eu placa, eu avand parul ondulat cu bucle mari, puteai sa juri ca sunt facute cu ondulatorul.si l am tot indreptat, l am filat pana la umeri, o minunatie de par..pe la vreo 22 de ani asa m am trezit cu el ca nu mai sta deloc nici cret nici drept.intre timp i am bagat suvite blonde cu pudra! si acum l as vrea inapoi cret! tin sa mentionez ca am folosit o placa ion shine scumpilica ea asa.. acum am vreo juma de an de cand nu mai folosesc placa si ast sa mi creasca paru sa ii treaca suvitele sa il pot tunde..oare va reveni la normal dupa ce voi taia parul suvitat si indreptat! hmm..help..any chances??? va pupacesc

am pus poze before and after..se intelege care cum sunt:d

 

 

 

sincer..eu am stat ceva timp intre baieti si cert e un lucru : le plac fetele cu volum la par, cu par bogat sau cum vreti sa il numitit caci multora dintre ei le place sa si treaca mainile prin parul iubitei ! si in ceea ce priveste cret drept: CRETZ clarrrr ! parerea mea..:crazy:)

vreau sa mi trec miinile prin parul tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vorbesti de parul de acolo..? vreau sa mi trec miinile prin parul tau

 

Parul femeii mereu a fost unul din elementele de atractie al barbatilor in toate romanele scrise din toate erele traite. Atit firul drept cat si cel cretz sau ondulat au valorile lor apreciate separat la diferite rase umane si n-a fost tema de dezbatere din cate stiu.

Fiecare tip de par are farmecul ei, depinde de cap mai mult :yahoo: pe care se afla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am par drept si nu-mi place pentru ca se mai si lipeste de cap si e dezastru.   Experienta de azi la coafor a fost marele eveniment ca lumea admira coafura nu pe mine, sa nu fiu inteleasa gresit, desi am parul drept si abia, mi-a pus un "S" forma de carlig undeva in spate coafeza, insa felul cum a taiat parul si cum arata parul carunt a facut valuri de WoWs.

Caruntirea din cate vad nu se intampla la fel la toate, eu-s mai argintie in fata dar in spate am par in 4 culori, natural: maro, blond si gri printre firele mai albe, despre care am aflat tot de la stilista azi, ca este foarte la moda dar greu de obtinut ca din 4 sedinte se compune decolorarea, vopsirea si nu mai stiu ce dar strica foarte mult parul si nu prea sint cazuri reusite.  

Aici la saloanele mari, se achita inainte cu Credit Card terminul luat sa fie sigura ca te vei prezenta, dar la calculul final se vede ca nu pacalesc clientii, au de comandat culorile si nuantele pe care le vrea fiecare, etc.

Nu se face si permanent in toate saloanele, desi asta voiam, dar o sa caut dupa sarbatori vor fi mai relaxate si ele, si se vor ocupa si de cerinte mai traditionale.   Cica nu-i la moda!!!     

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cititi articolul mincinos ce nu s-a mai pomenit, aud pentru prima oara porcaria asta cu parul ei.   De la prima zi pana la ultima au mintit, inselat, furat bani, calatoreau aiurea cu avionul prezidential sa mearga la cine in Afrika la musulmani sau unde voia ea.  Era si va fi comparata cu o maimuta ca arata ca una si nu este nici femeie, ci barbat.  Copiii-s adoptati sa acopere situatia ca nu functiona inca grupuri si casatorii de acelas sex.   Cu parul ei nimeni n-a avut vre-o problema niciodata doar cu mutra ei de gorila.   In armata este doar o problema de par pentru femeile care decid sa lucreze acolo, nu in sectorul privat.  Ceea ce este interzis este o crema de folosit de negri pe piele sa nu crepe si sa intre gandaci in crapaturi ca nu au pielea ca noi.   

In toate drogheriile este o sectie dedicata pielilor negre ca ei folosesc alte cosmetice ca noi atat la par cat si pe ten si restul corpului.   

Toate se frecau in birou mereu ca li se usuca pielea pe picioare dar nu-si puneau ciorapi niciodata si se dadeau cu ceva foarte puturos, am reclamat la foruri inalte ca asa ceva nu trebuie sa iau de la nimeni cand geramurile nu se pot deschide ca este A/C.   Mai puneau si un spray intreg pe par sa fie la moda care la fel ma sufoca, dar incet au parasit locul de munca ca nu le convenea regimul.    In scoli private mai exista reguli de stil de par pentru copiii dar nu sint discriminati pentru asta, e minciuna lor inventata sa fie mila de ei la lumea care le mai recunoaste pe poze.        

https://evz.ro/de-ce-si-a-indreptat-michelle-obama-parul-in-perioada-in-care-a-fost-prima-doamna-a-americii.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tavaszi frizuratrend

O fi la moda pentru unele, mie nu-mi place si nu mi-a placut vre-odata asa o frizura linsa.   La mine de la ochi si pana la umeri era taiat parul la ultima vizita la coafor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×