Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

salve la toti!!!

 

am inceput de cateva zile sa ma uit pe acest forum....o gramada de chestiuni interesante!

 

multi si-au rezolvat problemele cu ajutor din partea voastra.

mi-am zis sa-mi incerc si eu norocul...

 

problema mea e cu driverele sata...stiu ca multa lume a intrebat ce trebuie facut si nu vreau sa va plictisesc cu niste aspecte deja discutate /cum se pune xp /de ce apar problemele cand ai hdd sata...ma rog eu am trecut de capitolul asta, stiu ca-mi sunt cerute la instalare!

 

NU REUSESC sa le fac cu make disk de pe cd-ul placii de baza...gasisem niste instructiuni care spuneau ca asa se face, dar mie imi apare cand se deschide cd-ul, la capitolul drivere VIA 6420 RAID CONTROLLER DRIVER - aici am inteles eu ca tre` cautat. cand intru aici incepe sa instaleze...imi da un setup wizard, nici urma de make disk pe undeva.

 

prezicez ca am asus K8V-X motherboard

 

VA MULTUMESC ANTICIPAT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai setezi in Bios - RAID.

In timpul instalarii driverelor placii de baza, la vizardul despre care vb tu, in mod normal, iti cere sa introduci o discheta in unitatea floppy ca sa "make disk.....". La urmatoarea formatare iti va fi utila discheta. Eu asa am facut si a mers.

Citeste cu atentie manualul placii de baza, la sectiunea CMOS si vei gasi informatii mai amanuntite.

Succes! :giverose:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×