Sari la conținut
Forum Roportal
giorgiana

test sarcina!

Postări Recomandate

Buna,am si eu o problema si sper ca voi gasi pe cineva care va sti sa ma lamureasca.Tocmai am facut un test de sarcina(caseta).Am pus 2 picaturi de urina in caseta si am asteptat 5 minute sa apara rezultatul,dupa cum scria pe cutie.A iesit negativ.Dezamatita fiind,am mai pus 2 picaturi in ideea ca oricum nu avea ce sa se mai schimbe,am mai stat putin si apoi l-am lasat balta.Dupa vreo 2 ore,din curiozitate m-am uitat la el.A doua liniuta era cat se poate de vizibila.Deci,acum arata pozitiv.M-am bucurat enorm!!!Dar totusi ma gandesc..Cum e pana la urma?Sunt gravidutza sau nu?Sunt in a 14 zi de la conceptie,deci ar fi trebuit sa apara rezultatul.Ma poate lamuri cineva?Multumiri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai repeta-l odata sunt sanse mari sa fii insarcinata, cunosc un caz concret, poate nu ai citit bine instructiunile, sau cine stie... repeta-l.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu erai insarcinata, a doua liniuta nu se putea colora!

greselile testelor constau in faptul ca NU iti arata sarcina si ea poate sa fie

dar, daca iti arata, este!

felicitari!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dacă ţi'ai făcut "barza", ambele liniuţe tre' să fie de un roz intens pentru a confirma sarcina...dacă numa' prima liniuţă e intensă, mai repetă'l după 24 de ore ... baftă !:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la o sarcina extraunterina apare asa...prima data nu, apoi dupa un timp se vad 2 linii...

mergi la dr urgent...e sfatul meu!

 

sau ai fost deja?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×