Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Dupa moarte pastram informatia?

Postări Recomandate

Bineinteles ca pastram informatia. Luam discurile cu noi si cipurile. ;)
Se sterge, dar numai ptr viata urmatoare. Ramine in adinc. De fapt ramin doar aspectele pozitive relevante ptr evolutie.

:lol:

Ti-a zis vreodata cineva ca esti ciudat? (fara suparare)

 

Uneori nu se sterge complet. Raman franturi de imagini, sentimente si senzatii, al caror sens il poti descifra intr-o buna zi, ajungand sa gasesti locurile unde ai trait altadata.

 

Nu se sterg deloc. Constiinta, spiritul.. sau sufletul.. sau cum vreti sa-i spuneti (cum rezonati) pastreaza absolut tot cu el. Toate experientele, trairile, sentimentele, gandurile. Tot. A zis cineva mai sus ca suntem adormiti, asa este. Asta este si motivul de ce nu ne amintim celelalte vieti. Exista diverse tehnici pentru asta (regresie, hipnoza, meditatie). Pe langa asta exista si o.. sa-i zicem.. memorie universala unde se gaseste orice informatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;)

Ti-a zis vreodata cineva ca esti ciudat? (fara suparare)

 

 

 

Nu se sterg deloc. Constiinta, spiritul.. sau sufletul.. sau cum vreti sa-i spuneti (cum rezonati) pastreaza absolut tot cu el. Toate experientele, trairile, sentimentele, gandurile. Tot. A zis cineva mai sus ca suntem adormiti, asa este. Asta este si motivul de ce nu ne amintim celelalte vieti. Exista diverse tehnici pentru asta (regresie, hipnoza, meditatie). Pe langa asta exista si o.. sa-i zicem.. memorie universala unde se gaseste orice informatie.

Gata m-ai luminat. Si eu care stersesem prin metoda din yoga de ardere a gindurilor, niste ginduri sprintare, mai pe negativ. Acum m-am luminat. Cind mai apare ceva negativ, pun gindurile sa se lupte intre ele. Cele care sint pe negativ cu contrariul lor, si eu ma odihnesc.

 

Nope, sa mergem DREPT...
Si daca e o balta in fata sau o groapa. Si tu acum, ne pui sa cadem in ea.... :lol:

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca e o balta in fata sau o groapa. Si tu acum, ne pui sa cadem in ea.... ;)

:lol:

 

Corecta observatia, nu intotdeauna drumul drept este si cel bun! Drumul bun este cel care te duce la final fara prea multe caderi si rani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corecta observatia, nu intotdeauna drumul drept este si cel bun! Drumul bun este cel care te duce la final fara prea multe caderi si rani!

De oameni drepti ati auzit?

Sau o sa-mi faceti referire la cei care nu sunt cocosati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De oameni drepti ati auzit?

Sau o sa-mi faceti referire la cei care nu sunt cocosati?

 

NASTYPRIMUL acorda un alt inteles cuvintelor, inteles pe care l-am acordat si eu atunci cand i-am raspuns. Limba romana, dar si domeniul paranormal, au multe subtilitati :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NASTYPRIMUL acorda un alt inteles cuvintelor, inteles pe care l-am acordat si eu atunci cand i-am raspuns. Limba romana, dar si domeniul paranormal, au multe subtilitati :)

Exact! si eu speram sa surprindeti intelesul care trebuie...

 

Nasty facea putin misto.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unele aspecte/trasaturi din vietile anterioare se manifesta si in prezent..

 

la ce-ti mai trebuie memorie?

Iti trebuie foarte mult daca de gandesti ca dupa ce ai trait atatea sute de vieti dupa ce ai muncit atata sa nu mai ti minte nimic? ar fi o risipa imensa ar fi ca si cand nu ai fi trait de loc....dasta e ingrozituare idea ca nu poti sa iti aduci aminte ce ai facut in alte vieti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O tema care nu prea mi-am lamurito sau cred ca mi-a lasat un gust amara e ce se intampla dupa moarte .

Dupa moarte mai tinem minte ce-am invatat , ne mai recunoastem rudele , parintii , fratii ??? Mai pastram ceva din informatia care am acumulat-o pe acest pamant ...ca ar fii pacat de diplomele mele si de cunostiintele mele (aici ma refer si la persoanele din anturajul meu :beee: ) :friends: .... :flowers: chiar aiurea ca intr-o alta viata sa incep de la 0 :friends:

 

o zi buna

Foarte putin probabil. Daca exista alte vieti vom avea alta constiinta, alte amintiri...o groaza de lucruri le uitam in viata asta..darmite sa-ti aduci aminte din alta viata...si totusi...de undeva parvin informatii...ciudat, se studiaza mult...se stie putin...se pare ca tot ce tine de viata tine si de natura, natura de regula nu risipeste nimic. Daca mintea ne e utila in viata in moarte putin probabil sa ne mai fie de folos...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×