Sari la conținut
Forum Roportal
Carrina_19

povestea mea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Draga mea, in primul rand, asta reiese din povestea ta. Eu am spus ce am citit printre randuri. Si se pare ca nu am fost singura care a citit acelasi lucru printre randuri.

 

In al doilea rand, optimismul nu ti-l poti recapata.

 

Poate doar daca te reindragostesti. Dar nici atunci nu sunt asa de sigura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...."

credeti ca fosta relatie a fost un nor negativ in viata mea,si datorita acestui lucru nu am parte de ceea ce-mi doresc de la viata?

tb sa precizez ca nu mai simt nimic fata de fostul meu prieten

Din contra ar trebui sa te faca mai puternica.Chiar daca iti doresti relatii lungi si de durata ,nu toate sint asa.Unele merg ,altele nu.Ex-ul ti-a facut o favoare punind punct relatiei.esti prea visatoare.O sa mai fie si alte relatii ,nu dispera si nici nu te arunca in baratele primului venit.

Editat de MSilvia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din contra ar trebui sa te faca mai puternica.Chiar daca iti doresti relatii lungi si de durata ,nu toate sint asa.Unele merg ,altele nu.Ex-ul ti-a facut o favoare punind punct relatiei.esti prea visatoare.O sa mai fie si alte relatii ,nu dispera si nici nu te arunca in baratele primului venit.

 

macar sa apara un baiat si sa ma arunc in brate.ca pana acum nici macar cu ochiul nu mi-au facut baietii..si barem nu sunt urata :friends: :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am trecut peste faza cu suferinta,acum pot vb cu usurinta si sunt impacata cu mine,niciodata nu fug de viata..oi fi eu pictorita,dar nu sunt cu capul in nori si cu mintea la feti frumosi asa cum credeti!

si intrebarea mea a fost cum sa-mi recapat optimismul,increderea intr-un baiat..era prima mea relatie,era primul meu baiat..eu asta am cerut de la voi,sfaturi de cum sa-mi recapat optimismul in sinea mea..nu ma refer neaparat sa cun pe cineva ci pur si simplu eu ca persoana..

increderea si optimismul nu se regasesc prin sfaturile celorlalti. fi impacata cu tine insati, iarta-l. singurul lucru pe care ti-l pot recomanda este sa cauti sa te bucuri de viata, de ce ai acum, sa cauti sa interactionezi cu oamenii mai mult, chiar daca nu intotdeauna va fi placut. incerederea in tine numai in tine o poti regasi. analizeaza-te, gandeste-te ce ti-ai dori pentru tine si cauta sa te dezvolti in acest sens.

in ceea ce priveste singuratatea...te inteleg ce vrei sa spui. dar pentru tot exista momentul potrivit. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma intrebam ce-ar putea "insufleti" un om trist.. daca nici cuvintele tale, Floridecamp, atunci nu e nimic de facut.. :friends:

 

ALtfel spus, subscriu.

iti iei lectia, ierti, uiti, te ridici, zambesti, mergi mai departe, o iei de la inceput oricand vei fi pregatita! nu e simplu, e viata... e superb.. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti iei lectia, ierti, uiti, te ridici, zambesti, mergi mai departe, o iei de la inceput oricand vei fi pregatita! nu e simplu, e viata... e superb.. :friends:

:beee: :flowers:

si o completare pt luciditatea de care dau dovada unele persoane: nu-i nimic anormal sa crezi in vise,sa-ti doresti o relatie completa care sa se finalizeze intr-o casnicie....unde greseste fata ca-si doreste asta?poate ca nu-i multumita cu mai putin....e asa grav sa fii pretentios? pai atunci impuscati-ma....ca eu sunt de 10 ori mai rau: daca nu-i frumoasa,desteapta si cuminte....nu ma implic deloc....doar mimez o stare de afectiune.

e normal sa-si doreasca o persoana deosebita in viata,iar asta ar trebui sa fie o calitate....nu un defect :friends:

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

una din bucuriile mele ar fi sa-mi fac o expozitie de pictura...sa ma apuc sa pictez si cred ca m-ar face sa uit si de baieti,care vb tatalui meu care e profesor:"toti baietii mint..si toti suunt niste papleci.."poate invat sa fac singura sa-mi fac singura site :flowers: ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
macar sa apara un baiat si sa ma arunc in brate.ca pana acum nici macar cu ochiul nu mi-au facut baietii..si barem nu sunt urata :beee: :friends:

...pai invata magie si iti scoti unul din palarie ...problema sunt baietii care :

1. nu sunt educati

2.nu stiu sa vb cu o femeie

3.nu stiu ca si femeile frumoase au nevoie de sex si dragoste :flowers:

4.multi nu au curaj sa abordeze o femeie , mai ales daca mai e si frumoasa

5...etc

6 eu nu te cred ...poate esti urata ..trebuie sa ma convingi ca nu :friends:

 

una din bucuriile mele ar fi sa-mi fac o expozitie de pictura...sa ma apuc sa pictez si cred ca m-ar face sa uit si de baieti,care vb tatalui meu care e profesor:"toti baietii mint..si toti suunt niste papleci.."poate invat sa fac singura sa-mi fac singura site :P ..

 

sincer chiar as vrea sa vad un tablou de-al tau sau chiar mai multe :o: , mai nimerit ca vreau sa-mi cumpar un tablou si ma gandeam sa cumpar de le cineva de varsta mea si care e talentat ...asa ca fa-le o poza si un pret si ramane sa vorbim .

 

bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P :flowers:

si o completare pt luciditatea de care dau dovada unele persoane: nu-i nimic anormal sa crezi in vise,sa-ti doresti o relatie completa care sa se finalizeze intr-o casnicie....unde greseste fata ca-si doreste asta?poate ca nu-i multumita cu mai putin....e asa grav sa fii pretentios? pai atunci impuscati-ma....ca eu sunt de 10 ori mai rau: daca nu-i frumoasa,desteapta si cuminte....nu ma implic deloc....doar mimez o stare de afectiune.

e normal sa-si doreasca o persoana deosebita in viata,iar asta ar trebui sa fie o calitate....nu un defect :friends:

nu e nimic anormal sa visezi, sa-ti doresti..dar e important sa nu te afunzi prea mult in vise, caci dezmaagirea va fi de 10 ori mai mare. cu cat iti doresti si nu se realizeaza devine dureros. si ce realizezi daca iti petreci viata suferind ca nu ai ce iti doresti? cred ca pana la implinirea viselor e mult mai de folos sa cauti sa te bucuri de viata asa cum este. altfel iti pierzi definitiv echilibrul interior. si nu vei fi in stare sa mai traiesti nici visul cand va fi sa fie. :friends:

 

si eu ma intrebam ce-ar putea "insufleti" un om trist.. daca nici cuvintele tale, Floridecamp, atunci nu e nimic de facut.. :P

 

ALtfel spus, subscriu.

iti iei lectia, ierti, uiti, te ridici, zambesti, mergi mai departe, o iei de la inceput oricand vei fi pregatita! nu e simplu, e viata... e superb.. :o:

un om trist nu se poate 'insufleti' doar cu o vorba buna. cum de altfel nici primavara nu se face cu o floare. dar macar il putem face sa zambeasca si sa realizeze ca viata e prea frumoasa ca sa nu te bucuri de ea chiar si cand esti singur. :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...pai invata magie si iti scoti unul din palarie ...problema sunt baietii care :

1. nu sunt educati

2.nu stiu sa vb cu o femeie

3.nu stiu ca si femeile frumoase au nevoie de sex si dragoste :flowers:

4.multi nu au curaj sa abordeze o femeie , mai ales daca mai e si frumoasa

5...etc

6 eu nu te cred ...poate esti urata ..trebuie sa ma convingi ca nu :friends:

sincer chiar as vrea sa vad un tablou de-al tau sau chiar mai multe :beee: , mai nimerit ca vreau sa-mi cumpar un tablou si ma gandeam sa cumpar de le cineva de varsta mea si care e talentat ...asa ca fa-le o poza si un pret si ramane sa vorbim .

 

bafta

 

pai sa stii ca femeile urate au succses la baieti..e ti-as da poza mea dar mi-e ca ai face infart! :friends:

ptr tablouri,tb sa fac altele ca nu mai am..le-am dat pe toate..ba la expozitii,ba le-am vandut prin america

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×