Sari la conținut
Forum Roportal
andruka

Relatii "paralele"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre cei ce au doua relatii,( nu ma refer la aventuri de o noapte sau ceva de genul asta) am aflat azi o situatie destul de ciudata si sincer nu am avut nici o reactie, pur si simplu m-a surprins. Deci ce parere aveti despre cei care duc o viata dubla?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre cei ce au doua relatii,( nu ma refer la aventuri de o noapte sau ceva de genul asta) am aflat azi o situatie destul de ciudata si sincer nu am avut nici o reactie, pur si simplu m-a surprins. Deci ce parere aveti despre cei care duc o viata dubla?

 

In primul rand trebuie sa fi un bun actor cu o memorie fantastica. Si sa poti s-o faci fara remuscari. Dar pentru mine, totul ar fi extrem de fals. Cum asi putea sa le declar ca iubesc doar o singura femeie si ca aia e EA, cea din fata mea?!

 

Si-apoi cui ii trebuiesc pe cap doua in acelasi timp? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi poti iubi doua persoane in " paralel"? Sa nu te poti decide pe care sa o alegi, cu cine ramai?

 

Cred ca poti sa placi doua persoane si sa nu poti sa te decizi pe care s-o alegi. De iubit, n-am iubit decat one at the time.

Nu stiu despre altii dar eu nu pot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi poti iubi doua persoane in " paralel"? Sa nu te poti decide pe care sa o alegi, cu cine ramai?

 

 

Da.Eu cred ca poti iubi doua persoane in "paralel". La fiecare din ele iubesti acel ceva pe care nu-l are cealalta..se completeaza reciproc si ajung sa constituie impreuna perechea ideala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da.Eu cred ca poti iubi doua persoane in "paralel". La fiecare din ele iubesti acel ceva pe care nu-l are cealalta..se completeaza reciproc si ajung sa constituie impreuna perechea ideala

 

 

Pai si intr-o astfel de situatie care ar fi rezolvarea? Cum poti decide? Daca iubesti la fiecare ceva anume.................... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am aflat azi o situatie destul de ciudata si sincer nu am avut nici o reactie, pur si simplu m-a surprins.

 

Poti sa ne povestesti despre ce anume vorbesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai si intr-o astfel de situatie care ar fi rezolvarea? Cum poti decide? Daca iubesti la fiecare ceva anume.................... :doh:

 

 

Astepti sa treaca timpul..cu siguranta la un moment dat unul din acel "ceva anume" nu te va mai implini...si atunci vei alege cealalta persoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca poti sa placi doua persoane si sa nu poti sa te decizi pe care s-o alegi. De iubit, n-am iubit decat one at the time.

Nu stiu despre altii dar eu nu pot.

Da.Eu cred ca poti iubi doua persoane in "paralel". La fiecare din ele iubesti acel ceva pe care nu-l are cealalta..se completeaza reciproc si ajung sa constituie impreuna perechea ideala

E si asta un raspuns. Pana la urma, exista mai multe "feluri" de iubiri.

 

Astepti sa treaca timpul..cu siguranta la un moment dat unul din acel "ceva anume" nu te va mai implini...si atunci vei alege cealalta persoana

Sau o a treia. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×