Sari la conținut
Forum Roportal
Costin1805

La jumatatea drumului

Postări Recomandate

-alimente interzise temporal :

-conserve

-mezeluri

-condimente

-cafea, ness, pepsi, coca cola

-ciocolata

-capsuni, fragi, zmeura

-alcool

-fumat

 

poate temporar ?!? :stars:

Editat de oare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate se mai strecoara cate o greseala cand postezi ceva in fuga de la serviciu...oricum "ai prins esentialul " restul erau informatii fara importanta pe care n-am avut altceva mai bun de facut decat sa le comunic si celor care am crezut ca poate au nevoie de ele.

O sa scriu mai rar, sau deloc pentru a nu mai risca sa fac asemenea erori, deci...numai bine si cititi cu atentie mesajele interesante si pline de substanta ale lui "oare"

Editat de Costin1805

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce Costin, ne cunoastem f bine incat sa nu ne dam seama ca ai scris in viteza, la toti ni s+a intamplat asta era important continutul mesajului, si ne interesa pe toti.Noi defapt ne intalnim aici ca sa aflam si din experientza altora, legat de boala noastra.Altfel puteam vorbi pe yahoo. Nu mai pune la suflet, poti ..........Oare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare voi nu aveti alta treaba decat sa dati atentie unui copil caruia i-au luat parintii de curand calculator?

 

:doh:

 

Din ce cauza crezi asta ? Pentru ca nu am incredere in virtutile buruienilor tale ? Mie medicul mi-a zis ca hepatita C nu se vindeca cu buruieni ci cu interferon.

Din contra, se pare ca unele plante sunt foarte daunatoare, contrar celor spuse de tine intr-un mesaj.

Pacat ca forumul nu-mi da posibilitatea sa-ti citesc toate mesajele unul dupa altul. Asa poate aflam si eu daca tu chiar te-ai vindecat de hepatita inghitind toate frunzele de care vorbesti.

Daca da, imi fac mia culpa. :doh:

 

Pentru Costin: ce tu nu stii de gluma ?

 

Iar pentru Rodika: tu nu mananci salam cu soia cot la cot cu noi asa ca mai bine nu te-ai baga !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare unde se mai mananca salam cu soia , as vrea si eu, se spune ca este f sanatos, chiar recomandat.Eu mai mananc cateva preparate din soia si chiar imi plac, asa ca nu te supara, hai ce ti+a venit asa, acest forum este pasnic nimeni cu nimeni nu se cearta, toata lumea se respecta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ Oare,

Imi repugna nepolitetea ta, din mai multe motive, nu te prezinti ci astepti sa ne cunosti mai bine si daca suntem de rangul tau te prezinti daca nu... nu ai nici un fel de cunostinte si deci nu poti sa argumentezi in nici un fel ceea ce afirmi dar iti dai cu parerea, nu cred ca te impiedica cineva sa citesti mesajele noastre de pe forum poate doar nepriceperea sau lipsa ta de rabdare, nu ai nimic de spus, nu stii nimic dar iti permiti sa faci glume, te-a invitat cineva la glume? Afla ca genul glumelor tale ma dezgusta cu atat mai mult cu cat vin din partea unui maleducat si ca sa iti raspund cu aceeasi moneda sa stii ca se scrie "mea culpa" si probabil nici nu stii ce inseamna. Nu in ultimul rand, nu tin minte sa te fi invitat sau sa iti fi permis sa ma tutuiesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziu d-nul Oare!

E o realitate faptul ca hepatita se vindeca cu interferon, insa sunt unii oameni la care acest tratament nu a dat roade si atunci incearca orice pt sanatatea lor, chiar si acele buruieni cum le numiti dvs.

Nu cred ca e just sa-i judecati pe altii si sa-i jigniti dupa tratamentul ce-l urmeaza, plus de asta nu sunteti obligat sa procedati asemeni lor, de aceea aveti ratiune, sa selectati ce e bine si ce nu pt sanatatea si viata dvs.

Insa dati-mi voie sa cred din atitudinea dvs ca nu suferiti de hepatita si ca pt dvs tot acest forum e o joaca, insa vreau sa stiti ca aici oamenii bolnavi se informeaza si cauta prin parerile si experientele celorlalti sa stie ce-i asteapta.

Politetea dvs a cunoscut tacerea atunci cand fara nici un drept v-ati adresat Rodicai intr-un mod nedemn de un barbat bine crescut sau daca vreti de un om suferind asemeni ei.

Eu nu vreau sa intru in polemica cu dvs si nici cu altcineva de pe acest forum, insa cred ca ar trebui sa aveti mai mult respect pentru semenii dvsi, nu v-a gresit nimeni cu nimic.

Eu va urez multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Costin,

Sa inteleg ca pana la urma n-a mai avut efect trat. cu Aerius. Nici la mine nu a mers. Trei tratamente am urmat si nici unul nu a avut efect, nici macar putin acolo, de incurajare :flowers:. Cand am vazut ca trec de faza cu ceaiurile si incep sa ma fac patlagica, am mers la doc de la infectioase care mi-a dat clorfeniramin. Nimic! Apoi am urmat trat. scris de tine cu Aerius si nu stiu ce crema, nimic! Am urmat 4 zile, sa nu crezi ca asa.. o zi.

Am fost apoi la dermatolog, care mi-a prescris o traista de medicamente: ketotifen, symphoral, un sirop preparat, calciu, vit C si solutia aceea ca de var cu mentol, pe care ai descris-o si tu. Aceea e crunta pt mine, ma arde de ma innebuneste, am renuntat la ea. Probabil pt ca pielea este foarte sensibila in urma scarpinatului. Urmez de 4 zile acest tratament si nu a aparut nici o ameliorare. Parca dimpotriva. Si am si dureri de cap de la Symphoral.

Acum nu stiu ce sa mai fac. Cred ca cel mai intelept ar fi sa ma duc la medicul curant sa-mi scada doza de ribavirina. Nu stiu daca sa mai incerc si trat. dat de tine. Initial dermatologul a vrut sa-mi dea Prednison dar i-am spus ca am avut probleme cu stomacul de la Ribavirina si s-a razgandit.

As vrea totusi sa te intreb dupa cat timp ai inceput sa raspunzi la tratamentul dermato? Oare sa mai astept? sa mai iau in continuare? In 4 zile nu ar trebui sa se vada o ameliorare cat de cat?

Am inceput sa fac iar febra si tot cu paracetamol ma tratez.

 

Sanatate multa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×